Masthead header

Yeryüzü Düşleri dergisi yeniden yayında

yeryuzu-dusleriYeryüzü Düşleri dergisi otuz yıl aradan sonra tekrar yayın hayatına devam ediyor. “Sustalı Kalemler Atölyesi”, “Gramer Gramere Karşı” sloganlarıyla Mart-Nisan sayısı (1. sayısı)  okuyucularla buluştu.

Önsöz  “Yeryüzü Düşlerine başlarken” yazısıyla Ozan Baygın’a ait. Turgut Toygar’la olan anılarını, düş yolcularını ve derginin nasıl çıktığını anlatıyor.

Deneme ve düz yazılarıyla Ahmet Önel, Aysu Altunay, Deniz Meltem Önel, Erdal Erdem, Ömer Harmankal, Serhan Oktay, Turgut Akaslan ve Uğur Hakan Hacıoğlu yer alıyor.

Öyküleriyle Bora Cem Özay, Cem Kertiş, Filiz Elasu, Önder Öztürk, Salih Zeki Çetin ve Vecdi Çıracıoğlu dergide.

Şiirleriyle Ali Davut, Baba Balakişiyev, Başak Güneş, Emre Şahin, Ezgi Şimşek, Hatice Kübra Öktem, İbrahim Evin, Kaya Görgüner, Murat Tiriç, Orhan Yapıcı, Osman Coşkun, Ozan Baygın, Önder Öztürk, Sefa Alkaya, Sezer Gürses, Taner Cindoruk, Turgut Toygar veTürker Ayyıldız var.

Çeviri şiirleriyle Serhan Oktay da dergide.

edebiyathaber.net (24 Mart 2016)

 • Avni Erbey - 25/03/2016 - 10:15

  Merhaba,

  Kitap yazmaya başlamaktaki amacım okumayan, düşünmeyen toplumumuza kısa ve yoğun öyküler ile bilimi, bilimsel düşünceyi vermeye çalışmak. Bunun yanı sıra etik değerleri, sevgi, aşk, normalleşme, inanç, evlilik, eş olma gibi değerleri tartışarak vermeyi denemek. Son olarak da yaşam, ölüm döngüsünü bir fizikçi gözüyle değerlendirmek. Kitabı tanıtmanın daha çok başındayım. Paylaşmanız dileğiyle.
  Okumayan bir toplumda kitaptan para kazanmak gibi bir beklentim yok. Yayınevlerinin basılı kitap olarak basmak için talep ettikleri rakama yetecek miktarı toplamak beni mutlu ederdi.

  https://www.mobidik.com/e-kitap/8518/75-yasinda-bir-sabah

  İndirim kodu : D4NM6

  Saygılarcevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r