Masthead header

Yalnızlar Mektebi’nde Sait Faik var

İnteraktif yayın hayatının birinci yıldönümünü kutlayan Yalnızlar Mektebi’nin 4. Sayısı okuyucularıyla buluşuyor.

Sitenin birinci yılı şerefine YM Dergi, konukları, çizimleri ve söyleşileriyle dolu dolu 48 sayfa. Bu sayının konukları ise Ercan Kesal, Vedat Özdemiroğlu ve Murat Gülsoy.

Kapak konusunda Türk hikâyeciliğinin öncülerinden Sait Faik Abasıyanık’ı yâd eden Yalnızlar Mektebi, dergi yazarlarının öykü ve şiirlerinin yanı sıra ilgiyle okunan Bir Yazarın Anatomisi, Özgür Düşüm ve Ebediyen Edebiyat köşelerini sunmaya devam ediyor. Mektep ekibi sinema sayfalarında Alper Turgut ile beraber beyazperdeden, “Abi Adamlar Yapıyor”da kültür-sanat etkinliklerinden bahsediyor.  Bu sayıda çeviri edebiyata dair Mesihi’nin gazelinin yanı sıra Tupac Shakur’un da bir şiiri yer alıyor.

Bu sayıda konuklarını Abasıyanık’ın “Bir hişt hişt sesi gelmedi mi fena. Geldikten sonra yaşasın çiçekler, böcekler, insanoğulları…” sözünden yola çıkarak ağırlayan YM Dergi, birinci yıl kutlamalarına binaen dost fanzin Yitik Alfabe ile Fanzin Sohbetleri’ni gerçekleştirirken, yeni kitabı Peri Gazozu’yla adından sıkça söz ettiren Ercan Kesal’ı Mektep Sohbetleri’nde, mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu’nu ise Soru-Cevap’ta konuk ediyor. Bir diğer konuk yazar ise Sait Faik’i anlattığı yazısıyla Murat Gülsoy.

edebiyathaber.net (2 Eylül 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r