Vuslat Çamkerten’den pırıltılı öyküler: “Görenler Olmuştur”

Aralık 8, 2021

Vuslat Çamkerten’den pırıltılı öyküler: “Görenler Olmuştur”

Vuslat Çamkerten’in “Görenler Olmuştur” adlı öykü kitabı İletişim Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Varoluşlarını sürdürmek için yer değiştirenler, ormana kaçanlar, uçurumların ve büyük umutların peşine düşenler, deliliğe varan bir tutkuyla sanatın izini sürenler… Felsefeciler, ressamlar, şiir avcıları, akademisyenler, çıkışı arayan üniversiteliler, âşıklar, eski devrimciler…

Vuslat Çamkerten, Görenler Olmuştur’da yer alan öykülerinde büyülü sonlar yaratıyor. Hayat sıradan bir şekilde ilerlerken, bu akışı toz duman edenleri anlatıyor.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.

Vuslat Çamkerten

1982’de İzmit’te doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe okudu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme (MBA) yüksek lisansı yaptı. İlk romanı Ona Çok Benziyorum 2019’da yayımlandı. “Sonu Gelmiş Ülkede, Bir Drag Queen Hikayesi” isimli öyküsü 2021’de art book olarak sınırlı sayıda ve koleksiyonluk basıldı. Öyküleri ve düşünce yazıları Varlık, Notos, Öykü Gazetesi, Altzine, Psikeart dergilerinde yer aldı. Yazar ve illüstratör olarak işlerini üretmeyi ve sergilemeyi sürdürüyor. Aynı zamanda çocuklar için felsefe ve yetişkinler için yaratıcı yazarlık alanında atölyeler yürütüyor.

edebiyathaber.net (8 Aralık 2021)

Yorum yapın