“Vakıf Serisi” ciddi ciddi dizi oluyor

Ağustos 27, 2018

“Vakıf Serisi” ciddi ciddi dizi oluyor

 

Isaac Asimov’un meşhur bilimkurgu serisi “Vakıf” için Apple 10 bölümlük ilk sezon siparişini verdi.

Isaac Asimov’un dünyaca ünlü bilimkurgu serisi Vakıf’ın, Apple’ın yeni platformu için televizyon dizisi hâline getirileceğini duyurmuştuk. Geçtiğimiz nisan ayında serinin haklarını satın alan Apple, şimdi de ilk sezon siparişini vererek adımlarını hızlandırdı.

Serinin ilk üç kitabını (Vakıf, Vakıf ve İmparatorluk, İkinci Vakıf) kapsaması beklenen proje için Apple, pilot bölüm siparişi yerine 10 bölümlük ilk sezon siparişiyle yapıma ne kadar güvendiğini gösterdi.

Hollywood Reporter‘ın haberine göre dizinin başında David S. Goyer ve Josh Friedman var. Goyer’ı Dark City, Blade, Batman Begins, The Dark Knight ve Batman v Superman gibi filmlerden hatırlıyoruz. Friedman ise The Sarah Connor Chronicles dizisi, Avatar 2 ve Dünyalar Savaşı filmlerinin senaristi olarak tanınıyor.

2009 yılında Sony, 2014 yılında ise HBO Vakıf Serisi’ni uyarlamak için yola çıkmıştı. Ancak görünen o ki bu büyük iş Apple’a kısmet oluyor.

Dizinin yürütücü yapımcıları arasında Isaac Asimov’un kızı Robyn Asimov’un bulunduğunu da hatırlatalım.

Apple’ın yeni platformu Mart 2019′dan itibaren hizmete başlayacak. Ancak Vakıf uyarlaması ne zaman görücüye çıkar, henüz konuşmak için çok erken.

Vakıf Serisi’nin kitapları dilimize İthaki Yayınları tarafından yeniden kazandırılıyor.

Kaynak: Kayıprıhtım.com

Yorum yapın