Ünlü şef Murat Aslan’ın anılarını okumayan kalmasın

Mart 24, 2021

Ünlü şef Murat Aslan’ın anılarını okumayan kalmasın

Murat Aslan’ın “Bir Aşçının Dünlüğü” adlı kitabının 4. baskısı, Oğlak Yayınları etiketiyle 2018 yılında yayımlandı. Kitap indirimde.

Tanıtım bülteninden

Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat

Türkiye’nin ünlü şeflerinden Murat Aslan, Türk mutfağının merkezinde geçen yıllarını anlattığı Bir Aşçının Dünlüğü ile sizi Mengen Aşçılık Lisesi’nin eğlenceli ve zorlu günlerinden otel mutfaklarına, büyük restoranlardan catering oluşumlarına, usta ve çırak ilişkilerinden bir aşçının bilmesi gereken her şeye dair birçok konuda eğlenceli ve mükellef bir sofraya davet ediyor.

“Şef Murat Aslan, Mengen Aşçılık Lisesi’nin ilk mezunlarından ve okullu aşçıların öncülerinden; ülkemizde gerçekleşen çok önemli gastronomi devrimini başından bu yana yaşayan mutfak ustalarından. Bir Aşçının Dünlüğü adlı kitabı da Türk gastronomisinde bir ilk. İlk kez bir aşçı, meslek yaşamının birbirinden ilginç anılarını bizlerle paylaşıyor. Yabancı meslektaşlarının yazdığı kitaplardan aşağı kalır hiçbir yanı olmadığı gibi, burada anlatılanların hepsi bize özgü. İster aşçı olun, isterseniz sadece yemek yiyen müşteri, bir Türk aşçısının yazdığı ilk anı kitabı olan Bir Aşçının Dünlüğü’nü seveceksiniz…
Ahmet Örs

“Ülkemizde bir aşçının bakışından yazılan ‘memleket gastronomisini’ en gerçek ve doğal haliyle anlatan müthiş edebi eser; ancak bu kadar yazılabilir ve anlatılabilir. Gelecek kuşaklara gerçek bir rehber.”
Vedat Başaran

Kitaptan>>>

Kitabı %40 indirimli almak için>>>

edebiyathaber.net (24 Mart 2021)

Yorum yapın