Masthead header

Uluslararası Herman Hesse Ödülü Hakan Günday’ın

Almanya’nın prestijli edebiyat ödüllerinden Uluslararası Herman Hesse Ödülü’ne eserleriyle bu sene Hakan Günday ve çevirmeni Sabine Adatepe layık görüldüler.  Ödül töreni 2 Temmuz’da Hesse’nin doğum yeri olan Calw’de yapıldı.

1946 Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi olan Herman Hesse’nin Türkçede aralarında Siddharta ve Bozkırkurdu’nun da bulunduğu çok sayıda eseri yayımlandı.

Hakan Günday ödülle ilgili Cosmo Türkçe’ye verdiği röportajda şunları söyledi: “Bazı yazarlar vardır. Onlar sizin hem hayata bakışınızı hem edebiyata bakışınızı öylesine etkiler ki içinize nüfuz eder ve siz onlardan ilham alarak belki de ilk hikayelerinizi yazarsınız. Herman Hesse böyle bir yazar.”

edebiyathaber.net (4 Temmuz 2022)

  • Cevahir Şepitçi - 05/07/2022 - 10:21

    Ya pes artık bıktık 2 cümlelik haberlerinizden. Kardeşim adam ödül almış adamın bari ilgili birkaç eserinden bahsedin 3 cümle ya ne biçim iş yapıyorsunuz siz?!
    Kalkmış röportajdan alıntı yapmışsınız o da 1 cümle o da herman hesse ile ilgili.
    Şöyle yazılar yayınlamaktan utanmıyor musunuz? İnsanlar okumuyor diye düşünüyorsunuz herhalde ama haklısınız okunacak bir şey yapmadığınızın farkındasınız siz de. Ben halt ettim okudum bir de yorum yazdım. gitti kıymetli dakikalarım…cevaplakapat

  • Esen Akyel - 07/07/2022 - 23:37

    Ayrıca Hermann Hesse’nin adı yanlış yazılmış.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r