Tüm zamanların en etkili yönetim kitabı: Organizasyon Kültürü ve Liderlik

Haziran 6, 2022

Tüm zamanların en etkili yönetim kitabı: Organizasyon Kültürü ve Liderlik

Peter Schein’in yazdığı Organizasyon Kültürü ve Liderlik kitabı The Kitap Yayınları’ndan yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Tüm zamanların en etkili yönetim kitaplarından biri kabul edilen Organizasyon Kültürü ve Liderlik’in bu güncellenmiş beşinci baskısında kültürün bileşenleri ve ne olduğu ile çeşitli kültürlerde nasıl başarılı ve başarısız olunacağı ayrıntılı bir şekilde ifade ediliyor. MIT Profesörü Ed Schein ve Silikon Vadisi’ndeki  teknoloji şirketlerine danışmanlık yapan Peter Schein’in kaleme aldığı Organizasyon Kültürü ve Liderlik kitabı The Kitap Yayınları etiketiyle bugün raflarda.

Organizasyon kültürü ve gelişimi alanında onlarca yıllık tecrübeye sahip bir uzman olan Dr. Schein, beş bölümden oluşan Organizasyon Kültürü ve Liderlik’te günümüzün ticari gerçeklerine odaklanıyor; soyut kültür kavramını, organizasyon ve değişim dinamiklerini daha iyi şekillendirmek için kullanılabilecek bir araca dönüştürüyor.

Liderlerin mutlaka okuması gereken bu kitap, kültür hakkında bilinmesi gereken her şeyin yapı taşlarını sağlıyor; birçok vaka çalışmasına ve akademik çalışmaya referans vererek hem kültürü açıkça anlamanın önemine değiniyor hem de 21. yüzyıl için uygun bir “öğrenme kültürü” öneriyor ve başarılı bir kültürel değişim için genel bir çerçeve sunuyor.

Dr. Schein, çeşitli kültürlerdeki çalışma örneklerini hayata geçirmek için DEC (Digital Equipment Corporation), Ciba-Geigy, Singapur Ekonomik Gelişim Kurumu, HP (Hewlett-Packard) ve diğer birçok şirketle olan kişisel deneyimini aktarıyor.

Organizasyon Kültürü ve Liderlik, bir organizasyonu başarılı kılan unsurun temelleri ile ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap.

edebiyathaber.net (6 Haziran 2022)

Yorum yapın