Masthead header

“Tekerlekli Çocuk”: Olağanüstü bir yetenek!

Ayakları yerine tekerlekleri olan Raymond mutsuzdur; “Hiçbir işime yaramayacaklarsa eğer neden tekerleklerim olmak zorunda,” diye sorar kendine.

“Tekerlekli-çocuk Raymond hiçbir şey yapamıyor. Bu yüzden her akşam, Parıltı Sirki’nin büyük gösterisi sırasında, Raymond bir başına kalıyor ve ağlıyor. (…) Birdenbire sirkin patronu Bay Taddeus ortaya çıktı. Raymond onu sinirlendirmekten korktu. Çünkü sirkinde ağlanmasından hoşlanmıyordu. Ama Bay Taddeus kızmak için gelmemişti. ‘Tekerleklerinin ne işe yaradığını öğrenmek mi istiyorsun’ diye sordu Bay Taddeus.”

Muhteşem olduklarını henüz bilmeyen çocukları yetiştirmekte usta olan Bay Taddeus, bakalım Tekerlekli Çocuğu da ikna edebilecek mi?

Tekerlekli Çocuk, Can Çocuk Yayınları’nın yeni dizisi olan “İlk Okuma Kitapları” kapsamında yayımlandı. “İlk Okuma Kitapları”; çocukların okuma becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak ve onların bağımsız birer okur olmalarını sağlamak için hazırlanan iyi yazılmış, ilgi çekici metinlerden oluşan yepyeni bir dizi.

Davide Calì’nin yazıp resimlediği, Tülin Sadıkoğlu’nun çevirdiği kitap 5 ve üzeri yaş grubu için.

edebiyathaber.net (9 Ocak 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r