Tarantino emekliliğinde yazarlık yapacak

Şubat 2, 2013

Tarantino emekliliğinde yazarlık yapacak

Tarantino yaşlı bir yönetmen olmak istemediğini belirtip, ileride sadece yazarlık yapmak istediğini söyledi…

Son filmi Zincirsiz (Django Unchained) Türkiye’de dün (1 Şubat 2013) gösterime giren yönetmen, daha önce de dillendirdiği bir görüşü yineledi: yönetmenliği bırakacağım.

Daha önce Playboy dergisine verdiği röportajda yaşlılığın yönetmenliği kötü etkilediğini, çoğu yönetmenin yaşlılığında kötü filmler çektiğini söyleyen yönetmen, 10. filmden sonra yönetmenlikten emekli olacağını ifade etmişti. Hollywood Reporter’a verdiği son röportajda ise yönetmenliği bırakma nedenlerine açıklık getirerek ileride karşımıza hangi rollerde çıkacağını anlattı.

Hollywood Reporter’ın ödül sezonundaki geleneksel kapak fotoğrafı çekimine katılan yönetmen, “Yaşlanana kadar yönetmen kalmak istemiyorum” dedi ve ekledi: “Herhalde sadece yazarlık yaparım, roman yazarım, sinema kitapları ve eleştiriler kaleme alırım, bunun gibi şeyler.”

Tarantino bu kararın arkasında yatan nedeni dijital tekniklerin sinema dünyasını ele geçirmesine bağlıyor ve bunun karşısında artık duramayacağını ifade ediyor. Dijital film çekmeyeceğini hatta bundan nefret ettiğini belirten ünlü yönetmen, bir gün televizyon için çalışırsa elinde çekilmeye hazır senaryolarını mini-diziye çevirebileceğini ifade etti.

Bu haber, ilk kez 6 Aralık 2012 tarihinde beyazperde.com’dan alınmıştır.

2 Şubat 2012

Yorum yapın