“Tao’nun Gözyaşları” raflarda

Mart 28, 2023

“Tao’nun Gözyaşları” raflarda

Dilek Karen’in Tao’nun Gözyaşları adlı kitabı Karakarga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Sorgulanmamış Hayat, Yaşanmaya Değmez!” -Sokrates

Evreni, yaşamı, doğayı, ilişkileri ve en önemlisi kendini arayan bir fare: Tao. 

Bitmeyecek gibi gözüken, nereye varacağı kestirilemeyen, yürüdükçe çatallaşan bir yola çıkan Tao her adımında sorularına yenilerini ekleyerek ilerlerken bu yolculuğuna tanık olan herkese de yeni sorular sordurup yeni yollar çiziyor. 

“Bir şey bana yürü demiş ve ben yürümeye başlamıştım, bir şey bana düşünme demiş ben zihnimi susturmanın bir yolunu bulmuştum. Bir şey bana ol demiş ve ben sadece olmuştum.”

Tao ile birlikte çıkacağınız bu yolculukta yanıtlardan çok sorular bulmaya, gerçeği bambaşka suretlerde görmeye ve gidilecek yeni yollar düşlemeye hazır olun!

Arka Kapak Yazısı:

“Geçmişiyle hesaplaşıp, geleceğe doğru yol almaya çalışan, bilinçaltının kapılarını aralayıp, kendini sürekli sorgulayan ve yaşadığı enteresan bir olayla aynadaki suretinin ötesini görmeye başlayan bir farenin, Tao’nun öyküsüne eşlik etmeye hazır mısınız?”

“Masumiyetini yitiren bir canlı için dünya da artık masumiyetini yitirmiş başka bir yerdir. İyi bir duygunun, düşüncenin, inanışın varlığını devam ettirebilmesinin yegâne yolu, yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen hâlâ sizin içinizde onu taşıyor olmanızdır. Şayet gün gelir de diğer canlılara karşı bu duygularınızın kalmadığını, onlara güveninizi, inancınızı yitirdiğinizi fark ederseniz, öncelikli olarak yapmanız gereken kendi içinize bakmaktır. Bunu anlamakta gecikmiş olsam da emin olarak söyleyebilirim ki, siz neyseniz, siz kimseniz, dünyanız da ondan ibaret. Ve benim dünyam artık bütünüyle günahkâr.”

Yazar Hakkında:

1985’te İstanbul’da doğdu. 2009 senesinde MÜGSF heykel bölümünden mezun olduktan sonra Nazım Hikmet Akademisi’nde şan ve temel müzik eğitimi, özel bir kurumda Sanat Terapi eğitimi aldı. 2014 yılında “Zerre” başlığı altında ilk kişisel resim ve heykel sergisini açtı ve çeşitli karma sergilere katıldı. Fransa, İspanya, İtalya, Bulgaristan ve Meksika’da davet edildiği Avrupa Birliği sanat projelerine katıldı ve bu projelerde heykel, resim ve müzik alanlarında üretimlerde bulundu. 2014 yılında bir tiyatro oyunu yazma hayaliyle yola çıkıp bir süre sonra çalışmasını roman türüne dönüştürdü. “Sukunet Kuşları” ismindeki ilk kitap çalışmasını daha sonra üzerinde çalışmak üzere rafa kaldırdı ve henüz yayınlamadı. 2018 yılının sonlarına doğru yazmaya başladığı Tao’nun Gözyaşları romanını 2021 senesinin sonlarında tamamladı ve yazma süreci boyunca kendi içindeki dönüşümü Tao’nun dönüşümüne eşlik etti. Sanatın bütünselliğine inanan sanatçı, eş zamanlı olarak yeni romanı ve müzik, resim, heykel alanında çalışmalarına devam etmekte.

edebiyathaber.net (28 Mart 2023)

Yorum yapın