Stephen King’den “Kan Varsa”

Mayıs 24, 2021

Stephen King’den “Kan Varsa”

Stephen King’in “Kan Varsa” adlı kitabı, Gökçe Yavaş çevirisiyle Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Korku ve gerilim kitaplarının sevilen yazarı Stephen King’in kaleme aldığı Kan Varsa (If It Bleeds) dört uzun öyküden oluşuyor. Kitaba ismini veren Kan Varsa öyküsünde, Bay Mercedes serisinden tanıdığımız Dedektif Holly Gibney karakteri tekrar sahneye çıkıyor. İlk kez tek başına maceraya atılan Holly, bir Yabancı’nın peşine düşüyor.

Bay Harrigan’ın Telefonu, Chuck’ın Hayatı ve Sıçan isimli öyküler de bu kitapta okurlarla buluşuyor. Çevirmenliğini Gökçe Yavaş’ın üstlendiği kitap, 432 sayfadan oluşuyor. Stephen King, Kan Varsa ile okuru bir kez daha korku ve gerilim dolu maceralara sürüklüyor.

Stephen King Hakkında

Stephen King 1947 yılında Portland, Maine’de dünyaya gelmiştir. İlk kısa hikâyesi 1967 yılında bir dergide yayımlanan King, 1971 sonbaharında lisede İngilizce öğretmenliği yapmaya başlamıştır. Akşamları ve hafta sonları kısa hikâyeler yazmaya ve romanları üzerinde çalışmaya devam etmiştir. 1973 baharında Doubleday&Co. Göz romanını basmayı kabul etmiş ve ona öğretmenliği bırakıp tam zamanlı bir yazar olma şansını tanımıştır. O günden beri, hepsi çok satanlar listesinde yer alan kitaplarıyla King, döneminin en başarılı yazarlarındandır. Kara Kule Serisi, Mahşer, O, Medyum, Hayvan Mezarlığı, Ruhlar Dükkânı, Uyuyan Güzeller, Yabancı en sevilen romanları arasındadır. Seksenin üzerinde eseri yayımlanan yazar, 2014 Ulusal Sanat Madalyası ve 2018 Pen America Edebiyata Hizmet Ödülü’nü almıştır. Stephen King, Maine ve Florida’da kendisi gibi yazar olan karısı Tabitha King’le birlikte yaşamaktadır.

edebiyathaber.net (24 Mayıs 2021)

Yorum yapın