Sophie Hannah’nın beklenen kitabı: “Üç Çeyreğin Gizemi”

Nisan 9, 2020

Sophie Hannah’nın beklenen kitabı: “Üç Çeyreğin Gizemi”

Sophie Hannah’nın “Üç Çeyreğin Gizemi” adlı romanı, Çiğdem Öztekin çevirisiyle Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Agatha Christie’nin Unutulmaz Karakteri Hercule Poirot Yepyeni Bir Macerayla Karşımızda

Öğlen yemeğinden evine dönen Poirot kapısının önünde öfkeli bir kadının kendisini beklediğini görür. Kadın, Poirot’nun ona neden Barnabas Pandy’yi öldürmekle suçlayan bir mektup gönderdiğini sorar. Poirot şaşkınlık içindedir, Barnabas Pandy ismini daha önce hiç duymamıştır. Şaşkınlık içinde içeri girdiğinde ise kendisini bekleyen bir ziyaretçisi daha olduğunu öğrenir, ziyaretçisi de aynı şekilde, o sabah Poirot’dan kendisini Barnabas Pandy’yi öldürmekle suçlayan bir mektup aldığını iddia eden bir adamdır.

Poirot kendi adıyla daha başka kaç mektup gönderilmiş olabileceğini merak etmektedir. Bunları kim göndermektedir ve neden? Daha da önemlisi, Barnabas Pandy kimdir, ölmüş müdür, yoksa öldürülmüş müdür? Poirot daha fazla yaşamı tehlikeye atmadan yanıtları bulabilecek midir?

“Sophie Hannah’nın şimdiye dek yazdığı en iyi Poirot romanı.”

Sunday Express

YAZAR HAKKINDA

Sophie Hannah, 1971’de Manchester’da doğdu. 1995’te Eric Gregory Ödülü’nü aldı, aynı yıl Swansea Edebiyat Yılı çerçevesinde “Sanatın Koruyucusu” ilan edildi. Psikolojik gerilim türünde eserler kaleme alan ve romanları 27 dile çevrilen Sophie Hannah’nın ilk romanı Little Face sadece İngiltere’de 200.000 adetlik satış rakamına ulaştı. The Carrier adlı romanı, 2013 yılında Specsavers Ulusal Kitap Ödülleri kapsamında verilen Yılın En İyi Gerilim Romanı Ödülü’ne layık görülen yazarın ayrıca şiir kitapları da bulunmaktadır. Sophie Hannah’nın Monogram Cinayetleri, Kapalı Tabut kitapları yayınevimizce yayımlanmıştır.

edebiyathaber.net (9 Nisan 2020)

Yorum yapın