Masthead header

Sıradışı insanlar sayesinde “olmaz” denen şeyler oluyor

Mehmet Öğütçü’nün yazdığı Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Onlar Sayesinde Olmaz Denen Şeyler Oluyor

Kendilerine sunulan her şeyi olduğu gibi kabul etmeyen, sıradışı düşünebilen beyinler sayesinde insanlık ilerledi. Onların el üstünde tutulduğu ülkeler küme atladılar. Bugün içinde bulunduğumuz teknoloji çağına onlar sayesinde ulaştık. Bu “aykırı” beyinler yaratıcılığın mimarları olageldi. İlerleme, değişim, dönüşüm de kimilerine “acayip” gelen ilişkiler ağını ortaya çıkarttı. Artık kadın-erkek ilişkileri, mutluluk, doğa ile uyum farklı tanımlanıyor.

Diplomat, işadamı, yazar Mehmet Öğütçü yeni kitabı “Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler’de hem bu yaratıcı beyinlerin, acayip ilişkilerin hem de sosyal yaşantımızda karşılaştığımız türlü sorunların peşine düşüyor. Yalnız kalma korkusundan sapyo-seksüeliteye, gelecek kaygısından monşerce düşünmeye, 1.3 milyara eğitimden yoganın önemine, yabancı kadınların farkına, basit yaşamın nasıl yaratılacağından yeni kuşak gençlere bambaşka konular üzerinden yol gösteriyor, ilham veriyor.

Arka Kapak Yazısı:

Her şeyin daha fazlasını istemek ya da her şeyin daha büyüğüne sahip olmak arzusu bir yaşam amacına dönüştüğünde sadece tüketmeye odaklı bir reflekse neden olur ki bu da günün sonunda yıkıma, doyumsuzluğa ve mutsuzluğa yol açar. İlişkileri de tüketir, düşünceleri ve hisleri de…

Oysa hayat basitleştiğinde kolaylaşır…

Eldekinin kıymetini biliyor olmak çok değerli…

Yeni kuşak ile “kıdemli” kuşak arasındaki uçurum özellikle bu açıdan giderek genişliyor.

Akıllı toplumlar, yaratıcı, “aykırı” beyinleri ve kadınları el üstünde tutuyor, çünkü geleceği onlar şekillendiriyor.

Diplomat, işadamı, yazar Mehmet Öğütçü, AYKIRI BEYİNLER, ACAYİP İLİŞKİLER’de kafamızı meşgul eden onlarca soruya yanıt arıyor, kişisel deneyimleri ışığında telkinlerde bulunuyor.

Yazar Hakkında:

Gelecek öngörüsü, enerji, diplomasi ve yatırım üzerine dünyanın önde gelen otoritelerinden birisi. Sadece Türkiye’de değil Çin’den ABD’ye, Rusya’dan Suudi Arabistan’a devletlerin, firmaların, düşünce kuruluşlarının peşinde koştuğu bir beyin.

Başbakan danışmanı, diplomat, Uluslararası Enerji Ajansı ve OECD üst düzey yöneticisi, British Gas direktörü, Genel Energy, Invensys, Şişecam, Yaşar Holding, Saudi Crown Holding yönetim kurulu üyeliği görevlerinden geçti. Şimdi Global Resources Partnership, London Energy Club, Bosphorus Energy Club başkanlığını yürütüyor, International Energy Charter’ın özel temsilcisi aynı zamanda. Trinus Capital’in de yönetim kurulu üyesi.

Yurtdışında yayımlanmış yarım düzine kitabının yanı sıra ülkemizde Geleceğimiz Asya’da mı? (Milliyet), Yükselen Asya (İmge), Yeni Ekonomik ve Ticari Diplomasi Stratejisi (TÜSİAD), 2023 Türkiye Yol Haritası (Etkileşim), Yeni Büyük Oyun (Doğan), New Geopolitical and Economic Journey: Turkey’s Next 10 Years (Bilgesam), Yaşam Bir Seyahattir: Seyyah Diplomat (Destek), Yeni Dünya Düzeni Geliyor mu? (Destek) kitaplarının da yazarı. İngilizce, Fransızca ve konuşma düzeyinde Çince biliyor.

edebiyathaber.net (15 Mayıs 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r