Masthead header

Sımsıcak bir genç roman: “Kafeslerimin Listesi”

Robin Roe’nun gençler için yazdığı Kafeslerimin Listesi, Emili İlemre çevirisiyle hep kitap tarafından 11 Ağustos’ta yayımlanıyor.

Tanıtım bülteninden

Dostluğun gücüne, birini olduğu gibi kabullenmenin önemine dair…

Amerikalı yazar Robin Roe’nun kaleme aldığı ve sadece gençlerin değil yetişkinlerin de hayatına dokunan bu hareketli ve dikkat çekici romanı okuduktan sonra, kahramanlarını aklınızdan bir an olsun çıkaramayacaksınız.

Dokuz yaşında anne babasını kaybeden Julian, kendisinden dört yaş büyük Adam ve annesinin yanına verilir. Fakat eniştesi bir süre sonra onu yanına alır. Adam’ı beş yıldır görmemiştir. Sonra bir gün yeni başladığı lisede karşılaşır Adam’la. Aralarında yeniden kurulan güçlü bağ Julian için yalnızlığının sonudur bir nevi. Mutsuzlukları, acıları dinmese de onu koruyup kollayan, onunla dost olan biri vardır hayatında yeniden.

Ürkek, çekingen, hayal kurarak korkularından sıyrılmaya çalışan Julian ve hiperaktif, etrafına neşe saçan Adam’ın kurduğu güçlü bağ, sadece gençlerin değil yetişkinlerin de hayatına dokunacak.

Genç ve ergen psikolojisi üzerinde çalışan Amerikalı yazar Robin Roe imzalı Kafeslerimin Listesi; Booklist, Kirkus, School Library Journal, Shelf Awareness ve Publishers Weekly’de de oldukça olumlu değerlendirmeler aldı.

edebiyathaber.net (10 Ağustos 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r