Shakespeare’in Londra’sında heyecan verici ve sürükleyici bir macera

Mayıs 23, 2023

Shakespeare’in Londra’sında heyecan verici ve sürükleyici bir macera

Virginia Boecker’in “Suikastçının Aşk ve İhanet Rehberi” adlı romanı Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Leydi Katherine’in babası yasalara karşı gelip gizlice Katolik olduğu için öldürülmüştür ancak babasının sakladığı tek sır bu değildir: O ve arkadaşları Kraliçe I. Elizabeth için hazırlanan bir suikast planına da karışmıştır.

İhanetler bir bir gün yüzüne çıkarken yaşadığı topraklardan kaçmak zorunda kalan Katherine’in artık kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. Bu yüzden babasının yarım kalan görevini tamamlamaya karar verir. Genç bir erkek kılığında Londra’ya gidecek ve kraliçeyi kendisi öldürecektir.

Katherine’in suikast için aradığı fırsat, ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in kraliçenin huzurunda sahnelenecek en yeni oyununa oyuncu olarak seçilmesiyle gelir. Ne var ki bilmediği bir şey vardır: Bu oyun sıradan bir oyun değildir. Bu, isyancıları yok etmek için düzenlenmiş bir komplodur. Planın arkasındaki muhteşem beyin ise kraliçe için casusluk yapan Toby Ellis’tir.

Toby ve Katherine, oyunda karşı karşıya geldiklerinde, açıklanamaz bir şekilde birbirlerine doğru çekilirler. Yakınlaştıkça aralarında tekinsiz bir ilişki filizlenmeye başlar ve çok geçmeden kendilerini talihsiz aşkın, gizlenen kimliklerin ve ihanetin bedelinin ağırlığı altında zorlu kararlar verirken bulurlar.

“Cinsiyet klişelerini yerle bir ediyor… Birlikte olmak için aşılmaz gibi görünen zorluklarla karşılaşan iki ‘talihsiz’ âşık hakkındaki bu merak uyandıran hikâyede, tarihsel kurgu genç yetişkin edebiyatıyla buluşuyor.” – VOYA

“Shakespeare’in Londra’sında ve onu şekillendiren entrikalarla, ittifaklarla ve politikalarla dolu heyecan verici, sürükleyici bir macera.” – Mackenzi Lee – New York Times çoksatan yazarı

edebiyathaber.net (23 Mayıs 2023)

Yorum yapın