Seyhan Livaneli Öykü Yarışması başvuruları başladı

Eylül 17, 2021

Seyhan Livaneli Öykü Yarışması başvuruları başladı

“Bellek” konulu 2022 Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’na son başvuru tarihi 25 Ekim 2021.

Katılım koşulları şöyle açıklandı:

-Ödül, öykü türünde kitabı yayımlanmamış 18 yaş üzeri yazar ve yazar adaylarına açıktır. (Diğer türlerde kitabı yayımlanmış olmak, başvurmaya engel değildir.)

-Ödüle, iki öyküyle başvurulur. Öyküler elektronik ortamda veya kağıt baskı olarak yayımlanmamış, başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Ve yarışmanın sonucu açıklanana kadar yayımlanmamalıdır.

-Her biri en fazla 1500 sözcük uzunluğunda iki öykü tek Word dosyası içinde gönderilmelidir.

-Başvuru, adayın kendisi tarafından, [email protected] e-posta adresine, 25 Ekim 2021 günü, saat 24:00’a kadar gönderilmelidir.

-Başvuru için gönderilen e-posta, iki Word dosyasından oluşmalıdır. Birinci dosyada yazarın/adayın adı, iki öyküsünün adları, belirlediği rumuz, adresi, cep telefonu, e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.

-İki öykünün yer alacağı diğer dosyaya yazarın adı yazılmayacaktır. Dosyaların her ikisi de, belirlenmiş olan rumuz adıyla kaydedilmiş olmalıdır; “rumuz-1” ve “rumuz-2” biçiminde.

-Düzenleme kurulu, jüri üyelerine, ön elemeden geçen adayların dosyalarını isimsiz iletecektir.

-Düzenleme kurulu, adayların dosyalarını yönetmeliğe uygunluk, özensizlik, belirgin anlatım sorunu, yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurum, ön seçici kurul oluşturma yetkisine sahiptir.

-Ödüle gönderilen öykülerin hukukî sorumluluğu yazarına aittir. İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.

-Seçici Kurul: Zülfü Livaneli (Jüri Başkanı), Hakan Akdoğan, Jale Sancak, Gaye Boralıoğlu, Menekşe Toprak, Barış İnce, Zafer Köse

-Seçici Kurul üyelerinin birinci derece yakınları, önceki senelerde ödülümüzü alan veya finale kalan yazarlar ödüle başvuramayacaktır.

-Seçici Kurul’un ödüle değer bulduğu yazarın hazırlayacağı öykü dosyası, Edebiyatist Yayınevi tarafından kitaplaştırılacaktır. Finale kalan 5 katılımcının öyküleri ise saygın edebiyat dergilerinde yayımlanacaktır.

-Kazanan, 10 Ocak 2022 Cumartesi günü açıklanacak ve 22 Ocak 2022’de (Seyhan Livaneli’nin doğum günü) ödül töreni düzenlenecektir. Pandemi nedeniyle ertelenen 2021 yılı ödül törenimiz de aynı gün yapılacaktır.

edebiyathaber.net (17 Eylül 2021)

Yorum yapın