Masthead header

Şerzan Kurt Öykü Ödülü 2015 başvuruları başladı

şerzanEğitim Sen Batman Şubesinin, 12 Mayıs 2010 tarihinde, Muğla’da yaşanan öğrenci olayları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şerzan Kurt (1989-2010) anısına düzenlediği öykü ödülü başvuruları başladı.

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan ödülün amacı; edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak ve Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek.

Katılım koşulları

  1. Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.
  2. Yarışmanın dili Kürtçe ve Türkçedir. Her dilde ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.
  3. Öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir maille serzankurt2011@gmail.com adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi: 15 Ağustos 2015
  4. V. Şerzan Kurt Öykü Ödülü’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır.
  5. Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup, ödüller Şerzan Kurt’un doğum günü olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir.
  6. Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü verilmemektedir.

Kürtçe öykü için seçici kurul

Mehmet Dicle, İsmail Dindar, Çidem Baran, Fewzî Bîlge, A. Çeko Jiyan, Ömer Kurt (Şerzan Kurt’un babası. Oy kullanmayacaktır.)

Türkçe öykü için seçici kurul

Cem Kalender, Özcan Karabulut, Neslihan Önderoğlu, Hasan Özkılıç, Ercan y Yılmaz, Nejla Kurt (Şerzan Kurt’un annesi. Oy kullanmayacaktır.)

edebiyathaber.net (8 Nisan 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r