Masthead header

Serüven dolu festivaller bu kitapta: “Hayalci Deniz’in Maceraları”

Gülen Güler’in yazdığı, Sevinç Altan’ın resimlediği “Hayalci Deniz’in Maceraları” Dinozor Çocuk etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kurabiyeler, limonatalar, çekişmeli oyunlar ve en çok da hayallerin peşinde dünya gezileri. Deniz ve arkadaşları her buluşmalarında, ya resim yaparken, ya bir ağacın altında oyun oynarken ya da keyifli bir sohbete dalmışken bir anda kendilerini Dünya’nın çeşitli ülkelerinde buluyor, gittikleri ülkede festivallere katılıyor ve orada tanıştıkları yeni arkadaşlarıyla yepyeni maceraların içine düşüyorlar. Onları bu festivallere taşıyan kimi zaman küçük bir kiraz ağacı, kimi zaman da gözümüzü dikip bakamadığımız güçlü güneş ışınları, kimi zaman ise duydukları bir iki kelime oluyordu.

Hindistan, İrlanda, Japonya, Nepal, Moğolistan, Peru, Fas, Çin ve Türkiye’de neşeli, şenlikli ve serüven dolu festivalleri kaleme alan Gülen Güler’in hikâyesi, Hayalci Deniz’in Maceraları Sevinç Altan’ın cıvıl cıvıl çizimleriyle hayat buluyor.

Yazar hakkında

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Uzun yıllar eğitim alanında, çeşitli yaş gruplarıyla çalışmış, daha sonra sinema, kültür sanat alanlarında projeler üretmiş ve yapımcılığını üstlenmiştir. Halen okumaya, yazmaya ve kültür, sanat alanlarında çalışmaya devam etmektedir.

edebiyathaber.net (14 Ekim 2022)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r