“Sen Ben Lenin” 26 Kasım’da vizyona giriyor

Ekim 24, 2021

“Sen Ben Lenin” 26 Kasım’da vizyona giriyor

Tufan Taştan’ın festivallerden ödüllerle dönen filmi “Sen Ben Lenin” 26 Kasım’da vizyona giriyor.

Dünya prömiyeri 43. Moskova Film Festivali’nde yapılan; 32. Ankara Film Festivali’nden En İyi Senaryo, 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden Adana İzleyici Ödülü ve Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği 40. İstanbul Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönen film aynı zamanda 45. Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nin ‘Yeni Sinemacılar’ bölümünde yarışmıştı. 

Tufan Taştan’ın senaryosunu yazar Barış Bıçakçı’yla beraber kaleme aldığı ilk uzun metrajı “Sen Ben Lenin”, seyirciyle buluşmaya hazırlanırken filmden yeni bir video yayınlandı.

‘Sen Ben Lenin’, Karadeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikayesini konu alıyor. P

olisiye ve kara mizah türündeki filmin başrollerinde Barış Falay ile Saygın Soysal buluşurken ikiliye Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor. 

Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği ‘Sen Ben Lenin’in şarkısı, Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden Barış Diri tarafından bestelenirken Seyyal Taner tarafından da seslendirildi.

edebiyathaber.net (24 Kasım 2021)

Yorum yapın