Masthead header

Sarah Weeks’ten çocuklara: “Annemin Kelimeleri”

Sarah Weeks’in Annemin Kelimeleri adlı romanı, 11 yaş ve üzeri çocuklar için, Elif Ersavcı çevirisiyle Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Çocuklar için bugüne dek otuzun üzerinde kitap kaleme alan Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve çocuk kitapları yazarı Sarah Weeks’in dokunaklı romanı Annemin Kelimeleri raflarda.

Annemin beyninde bir sorun olduğunu yüzüne bakıp da anlayamazdınız, ama ağzını açtığı anda işin rengi değişirdi. Sesi küçük kızlarınki gibi çok tizdi ve sadece yirmi üç kelime biliyordu. Sayıdan eminim, çünkü annemin söylediği şeylerin listesini yapıp mutfak dolabımızın içine raptiyeliyorduk. Bunların çoğu iyi, daha ya da sıcak gibi sık kullanılan kelimelerdi, ama içlerinden bir tanesi vardı ki onu sadece annem söylerdi: soof.

Heidi doğum tarihini bilmiyor, babasının kim olduğunu da. Aslında Heidi’yle annesinin geçmişine dair her şey bir sis perdesiyle kaplı… Heidi annesinin kelimelerinden “soof”un peşine düşüp, onun geçmişiyle ilgili her şeyi öğrenmek üzere bir yolculuğa çıkıyor. Yanında eski püskü kırmızı bir kazak, birkaç fotoğraf ve şansıyla… Evden uzakta, anne kızın geçmişine ait eksik parçalar bir bir tamamlanıyor.

Annemin Kelimeleri kolay kolay akıllardan çıkmayacak, dokunaklı bir anne kız hikâyesi…

Sarah Weeks

Şarkıcı, söz yazarı ve çocuk kitapları yazarıdır. Her yaştan çocuk için otuzun üzerinde kitap yazdı. Weeks okulları ziyaret ederek çocuklarla birlikte kitaplarını okuyor, şarkı söylüyor ve yazma üzerine sohbet ediyor. İki oğluyla birlikte New York’ta yaşıyor.

edebiyathaber.net (13 Haziran 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r