Masthead header

Salon Bilgi’de 9 Haziran’da online olarak “Şehirdeki Bitkiler” konuşuluyor

Institut français Türkiye’nin düzenlediği Salon Bilgi çevrimiçi etkinliğinin ilk konuğu peyzajist Pascal Garbe. Etkinlik 9 Haziran saat 19.00’da Zoom platformunda gerçekleşecek.

Pascal Garbe ile şehirdeki bitkilerin tarihinde bir gezintiye çıkılacak. Garbe, Orta Çağ’dan 21. yüzyılın kentsel yaklaşımlarına, Singapur’dan Malmö’ye, İstanbul ve Nantes’dan geçerek bitkilerin insani gelişme için nasıl gerekli olduğunu anlatacak.

Peyzajist olmasının yanı sıra bitkiler üzerine sayısız kitabın da yazarı olan Pascal Garbe, uluslararası alanda en çok tanınan Fransız bahçe uzmanlarından biridir.

Pascal Garbe hakkında


Pascal Garbe, Metz yakınlarındaki Laquenexy’nin meyve bahçelerinin yöneticisidir.

Çocukken “aşçı-bahçıvan” olmak istiyordu. Bu meslek olmadığı için, sevgisinden vazgeçmeden en sonunda bir peyzaj okuluna yöneldi.

Yaklaşık on beş kitap yayınladı ve 2011 yılında Kanada Bahçe ve Turizm Konferansı tarafından “Yılın Uluslararası Bahçe ve Turizm Kişiliği” seçildi.

Kayıt olmak için buraya tıklayın.

Zoom üzerinden canlı olarak Türkçe simültane çeviri ile gerçekleşecek konferansa katılım için kayıt olmak gerekiyor. Katılımınız için gereken bağlantı etkinlikten 1 saat önce mail adresinize iletilecektir. 

Türkçe simültane çeviriden faydalanabilmek için Zoom uygulamasının son versiyonunu indirmeniz gerekmektedir.

edebiyathaber.net (7 Haziran 2021)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r