Masthead header

Roman Kahramanları’nın 47. sayısı çıktı

Roman Kahramanları Dergisi’nin “Dindar Roman Kahramanları” temalı 47. sayısı yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Dergimizin 47. sayısına, “Dindar Roman Kahramanları II” dosyamızla başlıyoruz. Dosyamızda İhsan Oktay Anar’dan Aslı Biçer’e, Goethe’den Hugo’ya, Türk ve dünya edebiyatından on yazarın dindar roman kahramanlarını okuyacağız.

İkinci dosyamızın başlığı, “Ayla Kutlu”.  Bu dosyada, Türk edebiyatının önemli ve üretken yazarlarından Ayla Kutlu’nun sekiz romanı ve bu romanların kahramanları farklı açılardan incelendi.

“Peride Celal” dosyamızda, yazarın “pembe romanlar” olarak da nitelenen “ilk dönem” eserleri ile ikiyüzlü aydın tipini ve burjuva yaşantıyı eleştirmeye, modern değerleri sorgulamaya, toplumsal gelişmelere değinmeye çalıştığı “ikinci dönem” eserleri kronolojik olarak ele alındı. 

“Yaşayan Balzac Kahramanları” adlı yazı dizimizin bu sayımızda yayımladığımız ilk yazısında, Eugénie Grandet romanının kahramanları, “para”, “rekabet”, “iktidar” ve “sahip olma” hırsları açısından günümüz insanına ışık tutuyor.  

Kurgu Poetik Yazılar serimizin yedincisinde ise  “Konumuz Ne Olmalı?” sorusuna yanıt aranıyor.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, keyifli okumalar diliyoruz.

Bu sayıdaki yazarlarımız:

Altay Ömer Erdoğan / Arzu Alkan Ateş / Ayşe Naz Türker / Baran Barış / Batıgün Sarıkaya / Çağla Anılmış Soydemir / Didem Gamze Erdinç / Dilan Aydemir / Dilek Çetindaş / Eda Demir / Ertuğrul Aydın / Gonca Arkon Tekinel / Gözde Tizgili / Gülşen Altaş / Hasan Öztürk / Hatice Kübra Üner / Hayrettin Orhanoğlu / Hazal Rodop / Jale Nur Turgut / Lale Kabadayı / Mehmet Emin Özcan / Mehtap Demiröz Harman / Özgür Danışman / Seda Doğu / Selin Gül / Şirvan Erciyes / Tahir Zorkul / Umay Alkaya / Ünal Çelik / Yaşar Ercan / Yavuz Ahmet

edebiyathaber.net (9 Temmuz 2021)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r