Problemlere bakış açınızı değiştirecek benzersiz bir atölye kitabı

Eylül 1, 2023

Problemlere bakış açınızı değiştirecek benzersiz bir atölye kitabı

Problem Atölyesi 11 ve üzeri yaş grubu için Tudem Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bundan böyle çözemeyeceğiniz problem kalmayacak!

Problemler, okul sıralarının ve merkezî sınavların yanı sıra hayatımızın hemen her alanında karşımıza çıkan, matematiğin ayrılmaz bir parçasıdır. 

Peki, bilişsel düşünme becerilerimize büyük katkı sunan problemleri kavrama konusunda ne kadar iyiyiz?

Problem Atölyesi sayesinde, problemlere nasıl yaklaşılması gerektiğini öğrenecek; farklı bakış açılarını keşfederek 10 farklı yöntem ile problemleri ”severek” çözmenin keyfine varacaksınız.

Bu kitabı bitirince;

• Problem nedir, problemi ”doğru” anlamak için hangi adımlar izlenmelidir?
• Bir problem matematik diline nasıl çevrilir? 
• Çözüm yolunda hangi yöntemler bizi doğrudan sonuca ulaştırır? 

sorularının yanıtlarını elde etmekle kalmayacak; aynı zamanda her konu başlığının altında verilen alıştırmaları ve ”Görev Başına” köşelerindeki çalışmaları tamamlayarak bilgilerinizi pekiştirme fırsatı yakalayacaksınız. 

İki ayrı bölümde sunulan ”Yöntemleri Birleştiren Problemler” ile önceden edindiğiniz kazanımları birlikte kullanma olanağı bulacak, problem çözme hızınızı artıracak ve kalıcı öğrenme sürecini tamamlayacaksınız. Ek olarak, çalışma sayfalarının arasına serpiştirilmiş ”Bir Adım Ötesi” köşelerindeki kare kodları okutarak, problemlerin evrenine dair kısa yollara ve değişik ayrıntılara kolayca ulaşabileceksiniz. 

Problemlere karşı beslenen kalıplaşmış önyargıları yıkarak, çözüm yöntemlerini temelden ve eğlenceli bir şekilde öğreten bu kılavuz eser; matematik okuryazarlığını artırmaya dayalı, etkileşimli bir içerik sunuyor.

11 yaş ve üzeri öğrencilerin başucu kitaplıklarında mutlaka bulundurmalarını önerdiğimiz Problem Atölyesi; esnek düşünme becerilerini geliştiriyor, problemlere bakış açınızı ”kökten” değiştiriyor.

Benzersiz içeriği ve özgün tasarımıyla fark yaratan bu kitap rehberliğinde problem çözerken daha önceden yaşadığınız zorluklara veda edeceksiniz, bizden söylemesi!

Tadımlık>>>

edebiyathaber.net (1 Eylül 2023)

Yorum yapın