Masthead header

Peyniraltı Edebiyatı’ndan Kurt Vonnegut sayısı

peyniraltıvonnegutPeyniraltı Edebiyatı 22. sayısını Amerikan ve Dünya edebiyatının en büyük bilim-kurgu yazarlarından Kurt Vonnegut’a ithaf ediyor.

Kurt Vonnegut dosyasında, Tümdar Bender, yazarın politik hicvini, mizahını ve ironilerle dolu edebiyat anlayışını “Mizahın Ağlayamadığı Zamanlarda” adlı yazısında anlatıyor.

Dosyada, Kurt Vonnegut’un Amerikan Rüyası’nı ve din kavramını eleştirdiği Kedi Beşiği romanında oluşan Bokonon ve Bokononizm üzerine Emre Kundakçı’nın yazdığı ayrıntılı bir inceleme de yer alıyor.

Cem Tunçer, Vonnegut’un yaşamı ve kitapları üzerine bir incelemesiyle yer alıyor Vonnegut dosyasında.

Dosyada son olarak Jurassic Park serisinin yazarı Michael Crichton’un Vonnegut ve Bilim-Kurgu üzerine yazdığı kapsamlı yazı Selim Bektaş’ın çevirisiyle yer alıyor. Yağız Yılmaz, Dilek Şahin, Taha Sertaç Gezer ve Helinsu Cengiz’in illustrasyonlarıyla geniş bir dosya okurları bekliyor.

Dosya dışında derginin bu sayısına katkıda bulunan isimler ise şöyle: Gamze Yeşildağ, Yağız Yılmaz, Ali İhsan Bayır, Devrim Horlu, Emre Varışlı, Mert Yılmaz Güler, Emrullah Süngü, Serkan Oktay, Kerem Görkem, Ezgi Polat, Koray Koral, Burak Albayrak, Önder Şit, Uğur Uçkıran, Berker Berki, Polat Özlüoğlu, İsmail Sertaç Yılmaz, Sonat Yurtçu, Büşra Küçük, Şahin Timur, Emirhan Burak Aydın, Rafet Baran Eryılmaz, Baturay Ağırbaşlı.

edebiyathaber.net (9 Şubat 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r