Patrick Süskind’den kazanmak üzerine kıran kırana mücadele: Bir Çatışma

Haziran 13, 2024

Patrick Süskind’den kazanmak üzerine kıran kırana mücadele: Bir Çatışma

Patrick Süskind’in Bir Çatışma adlı kitabı Sempé’nin çizimleriyle Can Yayınları tarafından İlknur Özdemir çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Tüm dünyada Koku romanıyla tanınan, günümüz Alman edebiyatının en saygın yazarlarından Patrick Süskind’in Üç Buçuk Öykü kitabındaki öykülerden biri olan Bir Çatışma, mizahla şiirselliği ustalıkla birleştiren Fransız çizer Sempé’nin eşsiz çizimleriyle Can Yayınları etiketiyle raflarda!

1979’da yayımlanan ilk romanı Koku’yla uluslararası üne erişen Alman yazar ve senarist Patrick Süskind’in, yaşlı bir satranç oyuncusuyla amatör bir gencin satranç mücadelesini anlattığı eseri Bir Çatışma, Can Yayınları etiketiyle raflarda.

Paris’teki Lüksemburg Bahçeleri’nde usta yaşlı satranç oyuncusuyla kimsenin tanımadığı amatör genç oyuncunun girdiği heyecan ve gerilim dolu müsabaka giderek “bir çatışma”ya dönüşür. Oyunu kazanmak için kıran kırana mücadele eden oyunculardan hangisinin şahının düşeceği merak konusudur. Kimse dillendirmese de aslında herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı “bir savaştır” bu… Hangi öldürücü hamlenin zaferi getireceği ise kitabın sonunda saklıdır…

edebiyathaber.net (13 Haziran 2024)

Yorum yapın