Paranormal bir gizemi çözme süreci kadar mizahi diliyle de dikkat çeken bir kitap

Ağustos 29, 2023

Paranormal bir gizemi çözme süreci kadar mizahi diliyle de dikkat çeken bir kitap

Ben Aaronovitch’in Soho Üzerinde Ay adlı romanı Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Peter Grant geri döndü. Bir kez daha fantastik kurgu ve polisiye karışımı, sürükleyici bir üslup. Karanlık, büyülü, tüyler ürpertici, esprili, ilgi çekici ve benzersiz…

Ben Aaronovitch, açıkça taptığı bir şehrin sevimli ayrıntılarını yüzeye çıkarmada Londra Nehirleri`nin başarılı formülünü sürdürüyor.
Londra`nın Soho semtindeki Groucho Kulübü`nün tuvaletinde bir gazeteci vahşice öldürülmüştür. Soruşturmaya yardım etmesi için Londra Polis Teşkilatı Memuru Peter Grant çağrılır. Aynı zamanda Peter, performans sergiledikten kısa bir süre sonra meydana gelen amatör caz müzisyenlerinin bir dizi ölümünden rahatsızdır. Görünüşe göre doğal ölüm nedenlerine rağmen her vücut, Peter`ın ölümlerin doğal olmaktan uzak olduğuna inanmasına neden olan sihirli bir imza taşımaktadır.

Daha fazla araştırma, muhteşem bir performansın hemen ardından ölen tek caz sanatçısının Cyrus olmadığını ortaya koyar. Bu yetenekli adamların peşine düşen bir tür doğaüstü canlı var gibi görünmektedir ve Peter bunun nedenini, nasıl ve kim olduğunu bulmaya kararlıdır. 

Eski biz caz sanatçısı olan Peter`ın babası tehlikede mi? Peter`ın kendisi tehlikede mi? Her durumda katiller kim ve Peter daha fazla zarar vermeden onların izini sürebilecek mi?

Soho Üzerinde Ay bu soruları yanıtlıyor ve kitabı okumanın keyfi, paranormal bir gizemi çözme süreci kadar Peter`ın anlatımında da kendini gösteriyor. Hikâye, esrarengiz konuları ele alırken zekâ ve mizahla harmanlanıyor.

edebiyathaber.net (29 Ağustos 2023)

Yorum yapın