Papirüs’ün dosya konusu: Şair Metin Eloğlu 

Temmuz 6, 2023

Papirüs’ün dosya konusu: Şair Metin Eloğlu 

İki aylık edebiyat seçkisi Papirüs’ün Temmuz-Ağustos 2023 sayısında, dosya konusu şair Metin Eloğlu olarak belirlendi. 

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı dergi, “Kendini yenileyen ve aşan, yalnızca kendisi gibi olan bir şair: Metin Eloğlu…” başlığıyla çıktı. Metin Eloğlu dosyasına Haydar Ergülen, Leyla Şahin, Erinç Büyükaşık ve Kamber Değirmenci katkıda bulundu. 

Dosyanın dışında öykü/yazılarıyla Ferhat Özen, Tahsin Şimşek, Sevsen Aslantepe, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Filiz Civaner A., Nevra Bucak, İkbal Kaynar, Bedriye Korkankorkmaz yer aldı. Ayrıca şiirleriyle Grazıa Procıno (İtalya), Arjan Kalco (Arnavutluk), Sabahattin Yalkın, Haydar Yalçınoğlu, Cenk Tanova, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Barbaros İrdelmen, Elem Erk, Kemal Aslan, Banu İdrisoğlu, Erdoğan Yiğitbaşı, Eren Koçdemir, Esin Gülümser, Yusuf Ferhat, Hızır İrfan Önder, Melahat Babalık, Tuğçe Yerdelen, Tarık Çetin, Mevlüt Şener, Nilüfer Uçar ve Rıvan Yıldız dergiye konuk oldu.

Mehmet Ali Işık ve Osman Kartaler tarafından hazırlanan “Hatay Restoran Albümlerinden” bölümü yine devam ediyor. Artlife, çalışmalarını Yunanistan ve Polonya’da sergileyen sanatçı Amalia Koronaki’yı ağırladı. 

Dergiyi online kitap sitelerinden, Mephisto Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim Mağazalarından ve Kırmızı Kedi Kitabevi ile Hatay Restaurant’tan (Bostancı-Kadıköy) temin etmek mümkün.

Abonelik iletişim: [email protected]

edebiyathaber.net (6 Temmuz 2023)

Yorum yapın