Pandemi ile hayatımızı ele geçiren tüm stresin üstesinden gelebilmemiz adına okunması gereken bir kılavuz

Şubat 10, 2022

Pandemi ile hayatımızı ele geçiren tüm stresin üstesinden gelebilmemiz adına okunması gereken bir kılavuz

Elizabeth Day’in “Tepetaklak” adlı kitabı, Seda Peker çevirisiyle Düşbaz Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Baştan söyleyelim: Bu bir başarısızlık kitabı. Kariyer çıkmazlarının, özgüven krizlerinin, kaygıların, kayıpların, ayrılıkların, sınav streslerinin, tüm çuvallamaların, tepetaklak olduğumuz anların kitabı. Başarısızlıklarımızı fark edip onlarla başa çıkma, onları kabul etme kitabı. Tam da yazarın dediği gibi ne yaparsak yapalım biliyoruz ki bir gün bir yerde “Başarısız olacağız. Bu kaçınılmaz. Mesele incelikle başarısız olup olamayacağımız ve bu deneyimden bir şeyler öğrenip öğrenemeyeceğimizdir.”

Tepetaklak: İşler Sarpa Sardığında Yapılacaklar Kılavuzu’nda Elizabeth Day, büyük başarı yakaladığı How To Fail With Elizabeth Day adlı podcast programına katılan konuklarıyla yaptıkları sohbetlerinden, kendi hayat deneyimlerinden, okurlarının ve dinleyicilerinin paylaştığı hikâyelerden biriktirdiklerini başarısızlık süzgecinden geçirip Başarısızlığın Yedi İlkesi’ni bizlerle buluşturuyor. Malcolm Gladwell, Alain de Botton, Phoebe Waller-Bridge, Lemn Sissay, Nigel Slater, Emeli Sandé, Meera Syal, Dame Kelly Holmes, Andrew Scott’un başarısızlıklarını paylaşıyor. Futbolculardan psikoterapistlere, politikacılardan pop yıldızlarına, oyunculardan yazarlara, pek çok insanın deneyimine kulak verirken en önemlisi kendinizi keşfedip kendi başarısızlıklarınızla yüzleşmenizi sağlıyor ve bunları başarıya dönüştürmenin yollarını öğretiyor.

“Dünün başarısızlıkları yarının deneyimleridir,” sözünü kendine düstur edinen bu kitabı okuduktan sonra asla aynı kişi olmayacaksınız.

“Elizabeth Day başarısızlığa bakışımızı kökten değiştirdi.”

Stylist

Yazar hakkında

1978 doğumlu İngiliz yazar, aynı zamanda gazetecilik ve podcast yapımcılığı da yapmaktadır. 2007 ile 2016 yılları arasında The Observer’da köşe yazarlığı yapmıştır ve yazılarına You dergisinde devam etmektedir. How To Fail With Elizabeth Day adını verdiği popüler podcast programının da yapımcısı ve yaratıcısıdır. Tepetaklak: İşler Sarpa Sardığında Yapılacaklar Kılavuzu, yazarın Türkçedeki ilk kitabıdır.

edebiyathaber.net (10 Şubat 2022)

Yorum yapın