Özgür Üniversite’de 2022 Bahar dönemi başlıyor

Şubat 23, 2022

Özgür Üniversite’de 2022 Bahar dönemi başlıyor

Seminerlerini online-zoom üzerinden yapmaya devam eden Özgür Üniversite’de bahar dönemi, 26 Mart’ta  Fikret Başkaya’nın ‘Çıkış Buradan: Perspektifi ve Paradigmayı Değiştirmeksemineriyle başlıyor. 

Kayıtların alınmaya başlandığı ve Haziran ayının sonuna kadar sürecek  bahar dönemi; tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat ve güncel tartışmaların yer aldığı seminerler dizisinden oluşuyor.

Yaklaşık 30 yıldır, bilimsel ve estetik faaliyetin yozlaşmasına ve yozlaşmanın ortaya çıkardığı olumsuzluğa ısrarla dikkat çekmek için, yayınlar çıkaran, sempozyumlar- seminerler düzenleyen Özgür Üniversite’de yeni dönem kayıtları başladı. 

26 Mart Cumartesi  saat 19.30’da Fikret Başkaya’nın Çıkış Buradan: Perspektifi ve Paradigmayı Değiştirmek’ semineriyle başlayacak yeni dönem, tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat ve güncel tartışmaların yer aldığı seminerler dizisinden oluşuyor.

Online-zoom üzerinden gerçekleşecek programın ayrıntıları ise şöyle;

Pazartesi akşamları, Doğan Çetinkaya , Erol Ülker, Stefo Benlisoy,  Yaşar Tolga Cora ile 4 hafta sürecek Osmanlı’da Marksizm Ve Sosyalizm (1905-1919), 

Salı akşamları, Ali Yalçın Göymen, Gül Köksal, Nilay Etiler, Özgür Narin, Özlem Işıl, Selma Değirmenci, Uraz Aydın ile 6 hafta sürecek, ‘Neoliberal Felaketin Bakiyesi Krizler Ve Çıkışlar’yer alacak. 

Perşembe akşamları, Foti Benlisoy ile 6 hafta  ‘Ya Ekososyalizm Ya Yıkım: Ölen Bir Gezegende Devrimin Aciliyeti’ tartışılacak.

Cuma akşamları, Agah Aydın, Ayşe Devrim Başterzi, Bilal Ersoy,  Cem Kaptanoğlu, Hakan Karaş, İbrahim Fuat Akgül, Onur Özalmete veTaner Yılmaz’ın konuşmacı olarak katılacağı  8 haftalık  ‘Psikodinamik Film Okumaları’ yer alacak. 

Cumartesi  akşamları ise Galip Kılıç ile, ‘Dinler Ve Düşünceler Tarihi 2 – Antik Mısır’üzerine seminerler gerçekleşecek. 

Mayıs ayında, Pazartesi akşamları Ali Akay ile 4 hafta sürecek, ‘Günümüzde Aydınlama Nedir?’ ,

 Çarşamba akşamları iseNazire Akbulut ile ‘Germanistik Ve Edebiyat Sosyolojisi’ Konuşulacak.

Seminerlere kayıt ve bilgi için: [email protected] |  (212) 292 77 40

edebiyathaber.net (23 Mart 2022)

Yorum yapın