‘Otomatik Portakal’, rap müzikali olarak Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde seyirciyle buluşuyor

Temmuz 27, 2023

‘Otomatik Portakal’, rap müzikali olarak Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde seyirciyle buluşuyor

Anthony Burgess’in kült eseri ‘Otomatik Portakal’, rap müzikali olarak Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde 28 Eylül’de Zorlu PSM’de seyirciyle buluşacak.

Elvin ve Erdal Beşikçioğlu’nun birlikte uyarlayıp yönetmenliğini üstlendiği ‘Otomatik Portakal’, Şanışer, Sokrat St, Ados, Kamufle, Redo ve Müjde Kızılkan gibi rap ve alternatif pop müzik şarkıcılarını 18 kişilik koroyla sahnede buluşturuyor.

Baş karakter Alex’i, Şanışer (Sarp Palaur)’in canlandırdığı ‘Otomatik Portakal’ın solist kadrosunda, Sokrat St (Samet Gönüllü), Ados (Adem Oslu), Kamufle (Basri Fırat Bayraktar), Redo (Burak Kaya) ve Müjde Kızılkan olacak. Ünlü müzisyenler, oyunculuk ve dans performanslarının yanında ‘’Otomatik Portakal’ için besteledikleri yeni şarkılarıyla da rap müzik deneyimi yaşatacaklar.

Çevirisi Beliz ve Ünsal Coşar’a ait ‘Otomatik Portakal’’, kadrosunda Ünsal Coşar, Fatih Sönmez ve Selin Zafertepe de yer alıyor.

Müzikalin, 18 kişilik koro kadrosu, Tatbikat Sahnesi’nin kuruluş amacına bağlı kalarak, yine genç oyunculara sahne deneyimi ve eğitimi düşüncesinden uzaklaşmadan birçok farklı okuldan mezun ve okuyan genç oyuncu adaylarıyla oluşturuldu.

Yönetmen yardımcılığı Selin Tekman ve Fatih Sönmez, koreografisi Tan Temel ve Evrim Akyay, ışık tasarımı Yakup Çartık, dekor tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Eylül Gürcan, video mapping Can Akyürek, afiş tasarımı ise Hande Şiri’ye ait.

Kaynak: GazeteDuvaR (27 Temmuz 2023)

Yorum yapın