Masthead header

Ot Dergisi’ndeki yazılarıyla tanınan Kutub Şimşek’in ilk kitabı yayımlandı

Kutub Şimşek’in Aynı Daldaydık adlı kitabı Karakarga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Batı’da büyüyen şehirli çocukların gerçekliğinden bihaber olduğu Doğu’nun öykülerini yaşanmışlıklarıyla harmanlayarak aktaran yazar okurlarına bu coğrafyayı tanımaları için bambaşka bir pencere açıyor. Yaşamın içindeki mizah duygusunu hiç kaybetmeyen öyküler okurunun yüzünde hüzünlü bir tebessüm bırakıyor. Yazar kendi çocukluğundan, gençliğinden ve yetişkinliğinden, çok kardeşli ailesinden, tanıdıklarından, dinlediklerinden, gördüklerinden derlediği öyküleri samimiyetle ve gerçeklik duygusunu yitirmeden anlatıyor.

Arka kapaktan:

Batı’daki çocukla Doğu’daki çocuk farklı birbirinden. Kentteki ve köydeki çocuklar da öyle. Doğu’nun kendine açılıp kapanan sınır topraklarındaki gençlikten çıkan hikâyelerse sadece farklı değil. Hasretleri, umutları, duvarları, bıkkınlıkları ve alışkanlıklarıyla tek başına, görünmez, yakalanamaz ve uçlarda. Yine de “bölgenin” güçlü mizahıyla ayakta durmayı, yürümeyi başarıyor. Kutub Şimşek’in öyküleri, yanaklarımızı sınırdaki tellere yapıştırıyor. Bizi, birbirimize yakınlaştırıyor.

“Kutub Şimşek, uzaktakilerin sadece televizyondan gazeteden duyduğu; sürekli kanayan bir coğrafyadan, samimi ve birinci dilden hikâyeler anlatıyor. Ve anlaşılıyor ki bu hikâyeler, hiç de televizyonda gazetede anlatıldığı gibi değil.

Madalyonun öteki yüzünü de görmek isteyenler için.”

Metin Üstündağ

“Kutub’un hikâyeleri konfeti saçan bir yanardağ gibi.

Doğal, gerilimli, şaşırtıcı… Ve bir parçası mutlaka size ulaşıyor.”

Murat Menteş 

edebiyathaber.net (10 Ağustos 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r