Ortak sessizliklerden rengârenk bir cümbüş çıkaran kitap: “Epidemik Eros”

Eylül 4, 2020

Ortak sessizliklerden rengârenk bir cümbüş çıkaran kitap: “Epidemik Eros”

Nisa Yıldırım’ın “Epidemik Eros” adlı romanı Küsurat Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Kadınların sessizlikleri ortak bir sırrı paylaştıklarına yorulsa da aslında kendiliğinden gerçekleşmeye başlayan bu şey, adı her neyse, bir tek onları endişelendirmiyordu.”

Küsurat Yayınları’ndan yeni bir ilk roman: Epidemik Eros raflarda yerini aldı. Pürneşe ve mücadelenin vücuda getirdiği roman, içinden geçtiğimiz günlere seyir zevki yüksek bir perde aralayacak.

Sıradan yaşantıları barındıran kendi halinde bir ilçeydi Benekli. Henüz bilmiyordu çatıların neler örttüğünü, oysa her çatının altında ayrı kaderleri, aynı kederleriyle yaşıyordu kadınlar. Bundan henüz, onların da haberi yoktu. Ta ki o programa denk gelene kadar… Televizyonda o program yayınlandığından beri ilçede beklenmedik şeyler oluyor, gecenin bir vakti her şeyi geride bırakıp yürüyen onlarca kadın ağaçlı tepede toplanıyor, belki de bir arada olmanın güvenini hissediyor, hiçbir şey demeden ilçeyi seyrediyordu. Bunun karşılığında aldıkları yanıt ise oldukça netti: BURADA TOPLANMAK YASAKTIR!

Yuvayı yapan dişi kuşlar renklilerle beyazları ayırmaktan, soğanı pembeleştirmekten, etrafı şöyle bir süpürmekten, domatesin tazesini fasulyenin iyisini seçmekten ıskalamışlardı belki de yaşamayı. Ama şimdi tam vaktiydi. Paşa gönülleri ne isterse onu yapacaklardı! Biraz da kirliler bekleyecekti sepette, yıllardır eteklerinde biriktirdikleri taşları dökmenin zamanı gelmişti! Tabii kadınların bu ayaklanması toplumda bir miktar karmaşaya neden olacaktı. Ortalık biraz dağılmıştı ama bunu da en iyi onlar bilirdi: Dağıtılmadan toplanmazdı. Nisa Yıldırım’ın, mizah ve mücadeleyle yoğurduğu ilk romanı Epidemik Eros birtakım taşları yerinden oynatmaya geliyor!

Epidemik Eros yayımlandığı ilk haftaya özel tanışma fiyatıyla Küsurat Dükkân’da

Kitaptan bir parça okumak için tıklayın. 

edebiyathaber.net (4 Eylül 2020)

Yorum yapın