Masthead header

“Ortak Roman” basılıyor!

Postiga Yayınları, Edebiyat Haber yazarlarından Hasan Saraç‘ın -okurlarla birlikte- yazdığı “Ortak Roman”ı yayınlama kararı aldı.

Sitemiz yazarlarından Hasan Saraç’ın, Edebiyat Haber okurlarının her bölüme yönelik değerli yorumlarından aldığı güç ve ilhamla yazmakta olduğu romanın 12. ve son bölümü 20 Aralık 2012 günü yayınlanacak.  Böylece yazarımız ve okurlarımızdan oluşan heyecanlı ekibin “Ortak Roman”ı, bir mini-kurgu halinde tamamlanmış olacak.

Saraç’ın daha sonra kurgu ve içerik üzerinde yapacağı çalışmalarla gerçek bir roman çapına ve zenginliğine kavuşacak olan eser, 2013 yılının ilk yarısında da sanal ortamdan kitapçı raflarına uzanacak.

Ortak Roman”ı henüz başlangıç ve gelişme aşamasındayken ilginç bir proje ve ses getirecek bir yapıt olarak değerlendiren Postiga Yayınları, kitabı 2013 yılı yayın programına almış bulunuyor. Yayınevinin yayın yönetmeni Nurettin Hacıkurtiş, konuyla ilgili olarak, “Edebiyat Haber ve değerli yazar Hasan Saraç’ın birlikte oluşturdukları projede ‘Yayıncı’ olarak yer alacak olmaktan son derece mutluyuz,” dedi.

Ocak ayında Ankara ve İstanbul’da yapılacak toplantılarda, “Ortak Roman”a katkıda bulunan tüm yorumcular yazarımız Hasan Saraç ile buluşup dostça bir sohbet ortamında projeyi tartışma olanağı bulacaklar. Bu toplantıdan renkli notlar ve yorumcuların grup fotoğrafları da Edebiyat Haber sitesinde yayınlanacak.

edebiyathaber.net (8 Aralık 2012)

 • Gamze Gökoğlu - 08/12/2012 - 12:32

  Güzel bir haber :)Heyecanla bekliyoruzcevaplakapat

 • LALE BOLLUKCU - 08/12/2012 - 13:53

  SEVİNDİRİCİ BİR HABER ANCAK TOPLANTILARIN ŞEHİRLERİNE İZMİR’İMİZİ DE KATARSANIZ SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.ADIMI , ROMANDA KATKI SAĞLAYANLARIN ARASINDA GÖRMEK UMUDUYLA…İZMİR’DEN SEVGİLERLE…cevaplakapat

 • Erte Oyar - 08/12/2012 - 15:17

  Değerli Hasan Saraç, bize böyle güzel bir mutluluğu yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sevgilerle.cevaplakapat

 • gizem sakalli - 08/12/2012 - 15:50

  Harika cok mutluyum ucevaplakapat

 • Doğancan BEDİR - 08/12/2012 - 20:39

  Umarım söyleşide bende bulunabilirim. Kitabı okurken farklı duygular besleyeceğim. :) Helede ismimin bulunduğu bir kitap bir ilk olacak :) -ismimin bulunmasını ben uydurmadım, site yöneticileri ve Hasan Saraç kendi söylemişti, sadece benim değil tüm yorum yapanların, katkıda bulunanların bulunacaktır.-cevaplakapat

 • HÜLYA ARICI - 09/12/2012 - 00:11

  Çok güzel bir haber. Yazarımız sevgili Hasan SARAÇ’a yürekten başarılar diliyorum…cevaplakapat

 • BAŞAK KIRMACI - 09/12/2012 - 16:41

  Çok güzel bir haber. Böyle bir organizasyona katıldığım için çok mutluyum. Heyecanla ve merakla bekliyoruz. Sayın Lale BOLLUKÇU’ya ben de katılıyorum. Bir toplantı da İzmir’de düzenlenirse çok mutlu oluruz. İzmir’den sevgi ve saygılarımla şimdiden Sayın Hasan SARAÇ’a başarılar diliyorum.cevaplakapat

 • Hale Nur Durmuş - 14/12/2012 - 15:01

  Güzel bir haber :) Böyle ilginç bir projede yer almak güzel. Yazarımızın kitap üzerinde yapacağı çalışmayla ortaya çıkacak olan eseri merakla bekliyorum bitmiş halini okumak için sabırsızlanıyorum. Toplantılara katılabilmeyi çok isterdim ama uzak şehirlerde olduğu için benim için imkansız bir durum, sağlık nedenleriyle uzak yerlere seyahat edemiyorum..
  Yine de umarım söyleşide ben de bulunabilirim..
  Yazarımız Hasan Saraç’a başarılar diliyorum..cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r