Masthead header

Orhan Pamuk’tan İstanbul’a yazılmış mektuplar

İstanbul Tasarım Bienali kapsamında yayınlanan “New City Reader” gazetesinde, Orhan Pamuk, Joseph Kanon, Charles Jencks, Hans Ulrich Obrist, Alejandro Zaero-Polo gibi ünlü yazar, mimar ve küratörlerin İstanbul’a yazılmış mektuplarına yer verildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, bienal, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve Vitra eş sponsorluğunda 13 Ekim-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bienal çerçevesinde, düzenli aralıklarla yayınlanan, şehrin farklı noktalarına asılan “New City Reader” gazetesinde, Orhan Pamuk, Joseph Kanon, Charles Jencks, Hans Ulrich Obrist, Alejandro Zaero-Polo gibi ünlü yazar, mimar ve küratörlerin İstanbul’a yazılmış mektupları yer alıyor.

Gazetenin mayıs ayından itibaren hazırlanan 5 sayısında, kent, mimari ve kamusal alana dair makaleler bulunuyor.

İstanbul Tasarım Bienali, 13 Ekim-12 Aralık’ta Emre Arolat ve Joseph Grima küratörlüğünde, Londra Tasarım Müzesi Direktörü olan ve İstanbul Tasarım Bienali’nin danışma kurulu üyesi Deyan Sudjic’in önerisi ile belirlenen “Kusurluluk” teması altında gerçekleştirilecek.

Bienal sergileri, İstanbul Modern ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda açılacak, diğer etkinlikler de şehrin farklı noktalarına yayılacak.

cnnturk.com (10 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r