Online program “Hayatımız Kitap”ın 8 Ekim konuğu Figen Şakacı

Eylül 7, 2020

Online program “Hayatımız Kitap”ın 8 Ekim konuğu Figen Şakacı

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, kitaba ve yayıncılığa odaklanan online programı “Hayatımız Kitap”ın üçüncü bölümünde Sibel Oral, yazar Figen Şakacı’yı ağırlayacak.

8 Ekim 2020 Perşembe günü 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanacak yeni bölümde, Sibel Oral ve konuğu Figen Şakacı; Şakacı’nın yazma deneyimini, son kitabı Kesekli Tarla’yı, Türkiye’de edebiyatı, okur eğilimlerini ve okuma kültürünü konuşacaklar. Zoom üzerinden yapılan program, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından da canlı olarak takip edilebilir.

Yayıncı ve yazar Metin Celal ile gazeteci ve yazar Sibel Oral’ın dönüşümlü olarak yönettiği “Hayatımız Kitap” programı, yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir platform üzerinde bir araya getirerek gerek sektörde çalışanları gerekse sektörle ilgili kişileri, öğrencileri ve Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerini bilgilendirmeyi; ufuk açıcı sohbetlerle geleceğe dair öngörüleri, sorunları, yeni fikirleri masaya yatırmayı; topluma yayıncılığı anlatmayı; okumanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç kazandırmayı ve yayıncılık sektörüne itibar kazandırmayı hedefliyor.

Uzun yıllardır yayıncılık dünyasına değerli katkılar sunmuş yayıncı ve yazar Metin Celal, online “Hayatımız Kitap” programında iki haftada bir perşembe günleri yayıncılar, genel yayın yönetmenleri ve editörlerle sohbet ediyor. Metin Celal ve konukları programda, yayıncılık sektöründeki gelişmeler, sorunlar, çözüm yolları, yayın politikaları ve okuma kültürü konularına yoğunlaşıyor. Deneyimli gazeteci ve yazar Sibel Oral ise iki haftada bir perşembe günleri yazarlarla sohbet ederek “Hayatımız Kitap”ta seyircilere, yazma deneyimleri, yeni kitapları ve Türkiye’de okur eğilimleri ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriği sunuyor.

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında Zoom üzerinden online olarak yayınlanan “Hayatımız Kitap” programının yayın linki Türkiye Yayıncılar Birliği’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Program, derneğin YouTube kanalından da eşzamanlı yayınlanıyor.

edebiyathaber.net (7 Ekim 2020)

Yorum yapın