“On Derin Ayak İzi”: Hiçbir şey tesadüf değil…

Kasım 28, 2013

“On Derin Ayak İzi”: Hiçbir şey tesadüf değil…

On Derin Ayak izi kapak-1Lüset Kohen Fins’in yazdığı On Derin Ayak İzi, Gate Yayınları tarafından yayımlandı.

Zhuizm düşünce akımının lideri Wen Bao Zhu’nun evinde ölü bulunmasının ardından aklına gelen kurnazca bir fikir sayesinde izlenme oranını yeniden yükselteceğine inanan dünyaca ünlü talk-show yapımcısı Chloe Franklin, yıllar önce Wen Bao Zhu’yla tanışmasına sebep olan dört eski arkadaşına toplu bir e-posta mesajı göndererek onları canlı yayına davet eder. Oysa programa davet edilen kişiler Chloe Franklin’e karşı artık farklı hisler beslemektedir…

On Derin Ayak İzi, 2020 yılında Chloe Franklin’in programına davet edilen bu dört konuğun hayatının 2013 yılında hangi şartlar altında kesiştiğini çarpıcı bir kurguyla işleyen düşündürücü bir hikâye. Kahramanlarının hayatını sadece dört ay gibi kısa bir sürede farklı yönlere sürükleyen olaylar zinciri ise Wen Bao Zhu’nun yeni projesi için araştırma yaparken bir mahalle çamaşırhanesinde tesadüfen tanıştığı bir adama kişisel bir soru sormasıyla başlıyor…

On Derin Ayak İzi, kişisel gelişim ile yoğrulmuş çağdaş bir metropol hikâyesi. Kitapta hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığı ve her şeyin zamanla amacına yönelik olduğu vurgulanıyor.

Kitabın tanıtım videosu da çekildi:

Lüset Kohen Fins, 1970 İstanbul doğumlu. 1997-2009 yılları arasında yayınladığı City Plus İstanbul dergisinin ardından çalışmalarına Amerika’da devam etti. New York’ta dört yıl boyunca NYC Food & Mood adlı bir şehir rehberi  çıkardıktan sonra İngilizce olarak kaleme aldığı Ten Deep Footprints adlı romanıyla Uluslararası HarperCollins Authonomy Yarışması’na katılan Fins, yarışmada birinci olarak Şubat 2013’te altın madalya aldı.

Lüset Kohen Fins, orijinal ismi Ten Deep Footprints olan ilk kitabını yine İngilizce olarak senaryolaştırmayı hedefliyor.

edebiyathaber.net (28 Kasım 2013)

Yorum yapın