Ölü Ozanlar Derneği tiyatro sahnesinde

Mart 15, 2016

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro sahnesinde

OluOzanlarDernegi_oyunUnutulmaz film Ölü Ozanlar Derneği tiyatro sahnesine taşınıyor. Tiyatro Kedi tarafından sahneye konulan oyunun prömiyeri 4 Nisan’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

Edebiyat öğretmeni John Keating’in çok disiplinli bir erkek okuluna atanmasını ve burada öğrencilerini şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırmasını, onların dünyaya farklı açılardan bakmalarını sağlamasını anlatan filmde Robin Williams’ın oynadığı Jonh Keating karakterine usta sanatçı Can Gürzap hayat veriyor. Prömiyerini 4 Nisan’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde yapacak oyunun provaları yine Trump AVM sahnesinde devam ediyor.

Can Gürzap ve oyunun yönetmeni Hakan Altıner, büyük bir keyif ve heyecanla provalara devam ettiklerini belirtti. Ölü Ozanlar Derneği’nin kült bir film olduğunu, oyununu da en iyi şekilde sahneye yansıtmaya çalışacaklarını Gürzap ve Altıner, “Çok genç ve kalabalık bir ekiple çalışıyoruz. Çok iyi bir oyun geliyor. Herkesi 4 Nisan’da Trump sahnesindeki ilk gösterime bekliyoruz” diye konuştu.

edebiyathaber.net (15 Mart 2016)

Yorum yapın