Olaylı 1 Mayıs 2008’le başlayan bir ilk roman!

Haziran 19, 2014

Olaylı 1 Mayıs 2008’le başlayan bir ilk roman!

mayis_1baskiOlaylı 1 Mayıs 2008 günüyle başlayan roman, bir aylık zaman diliminde; içine Türkiye’deki birçok büyük oluşumu katarak ilerliyor ve adım adım takip edilecek bir kovalamacaya dönüşüyor.

Mayıs, çok sevdiği gazeteci eşi canice katledilen işadamı Ayhan’ın romanı. Ayhan, cinayet gününün hemen ertesinde katillerin peşine düşer. İlk iş olarak karısı Nil’in yayımlanmamış araştırmalarına yönelir ve güç de olsa bazı belgeleri elde etmeyi başarır. İntikam için geriye, belgelerde geçen isimlerin hangisinin ya da hangilerinin katil olduğunu tespit etmek kalmıştır…

Fatih Öcal’dan, Türkiye’deki dinî gruplar, mafya ve devlet kurumları arasındaki kirli ilişkilere dair kanıt niteliğinde, sürükleyici bir ilk roman.

Kitaptan:

1 Mayıs günü hayatım tamamen değişti. Yıllardır kalbimi, beynimi, tüm enerjimi sonuna kadar kullanarak kurduğum dünyam darmadağın oldu. O gün birileri karımı öldürdü. Biricik karımı, ailem olarak tanımlayabileceğim tek kişiyi, deli gibi sevdiğim kadını elimden aldılar…

Otuz dört yıllık gencecik bir hayat, yaşayacaklarını yaşayamadan aktı gitti yerküreden…

Fatih Öcal, 1965 yılında Akşehir’de doğdu. Ortaokul ve liseyi yatılı okudu. 1989’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre Hakkari, Akşehir ve İstanbul’da hekimlik yaptı. Yaklaşık yirmi yıldır ilaç sektöründe çalışıyor. Mayıs, yazarın ilk romanıdır.

edebiyathaber.net (19 Haziran 2014)

Yorum yapın