Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ne yoğun ilgi ödül törenini erteletti

Nisan 14, 2022

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ne yoğun ilgi ödül törenini erteletti

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi roman dalında düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat ödülü yarışmasına geçen yıla göre üç kat daha fazla eser katıldığı ve yoğun ilgi olduğu için seçici kurul 20 Nisan’da yapılacak olan ödül töreninin 28 Ağustos 2022 tarihine ertelendiğini duyurdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Oktay Akbal’ın adını yaşatmak, Türk Edebiyatını desteklemek, yaygınlaştırmak ve başarılı yazarları ödüllendirmek amacıyla ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ yarışması düzenliyor. İlki geçen yıl hikaye dalında gerçekleşen Oktay Akbal Edebiyat Ödülü, bu yıl roman dalında düzenlendi. Başvuruları 7 Ocak 2022 tarihinde sona erdi. Oktay Akbal Edebiyat Ödülü başvuruları Muğla Büyükşehir Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğüne yapıldı. Yarışmaya katılan eser sahipleri, eserlerini posta, kargo, elden vb. şekillerde adrese teslim etme imkanı buldu.
Bu yıl roman dalında düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat Ödül töreni 20 Nisan tarihinde gerçekleştirileceği duyuruldu. Ancak roman dalında yarışmaya katılımın yoğun olması dolayısıyla seçici kurul eserlerin daha detaylı incelenmesi için ödül töreninin 28 Ağustos 2022 tarihine ertelendiğini açıkladı. Kurul, yarışmaya geçen yıldan üç kat fazla eser katıldığını belirtti.

Kaynak: Milliyet.com (14 Nisan 2022)

Yorum yapın