Ödüllü yazarın gerilim yüklü romanı

Ekim 10, 2019

Ödüllü yazarın gerilim yüklü romanı

Deb Caletti’nin Ona Ne Oldu? adlı romanı, Perihan Korkmaz çevirisiyle Beyaz Baykuş Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Suçlu insanların sırları vardır.

Arka Kapak Yazısı: 

Tehlikelerle, kuşkularla ve sırlarla dolu, tekinsiz bir aşk hikâyesi…

Amerikan ulusal kitap ödüllerinden “National Book Award” finalisti, “Washington Devlet Kitap Ödülü” ve “PNBA En İyi Kitap Ödülü” sahibi yazar Deb Caletti’nin her sayfasında okuru yeni bir tahmine sürüklediği gerilim yüklü romanı ONA NE OLDU bir kurgu şaheseri olarak dünyada referans gösteriliyor.

Isabelle Austen, annesinin ölümünden sonra mirasını devralmak için Pasifik’te doğup büyüdüğü küçük adaya geri döner. Ancak bu dönüş aynı zamanda sevmesi hayli zor bir kadın olan annesinin duygusal mirasına da geri dönmesidir. Yeni boşanan Isabelle, burada kendini oldukça boşlukta hissederken adaya esrarengiz bir adam gelir: Henry North…

Isabelle’in hayatı böylece ebediyen değişir. Bu ateşli ve gergin ilişki birtakım tehlikeli sırlarla doludur. Henry’nin nişanlısının öldüğünü, karısının da ortadan kaybolduğunu öğrenen Isabelle, aşk ile kuşku, paranoya ile tutku arasında sıkışıp kalır. Hayatındaki adamın geçmişini araştırmaya başladıktan sonra bulduğu her ayrıntı onun hayatta kalma şansını biraz daha azaltır. Bu gergin ilişki giderek bir kaçma kovalamaca oyununa dönüşür.

***

“Caletti, edebi romanı gerilimle birleştiriyor.

Okuyucu son sayfaya kadar tahmine devam ediyor.”

Booklist

“Sıra dışı bir gerilim ve hızlı ilerleyen bir okuma.”

The Book Review

Yazar Hakkında: 

Deb Caletti ödül kazanmış bir yazar ve Ulusal Kitap Ödülü finalisti. Genç yetişkinler için yazdığı birçok kitabı arasında Jade’in Doğası, Kal, Sonsuza Kadar Süren ve Bal, Bebek, Sevgili bulunuyor, Washington Eyaleti Kitap Ödülü ve PNBA Ey İyi Kitap Ödülü’nü kazandı, Kaliforniya Genç Okuyucu Madalyası ve PEN ABD Ödülü finalisti oldu. Yetişkinler için ilk kitabı, O Gitti’nin 2013’te Random House tarafından yayımlanmasını Tuttuğu Sırlar izledi. Caletti ailesiyle Seattle’da yaşıyor.

edebiyathaber.net (10 Ekim 2019)

Yorum yapın