Ödüllü yazar ve çizer Peter Brown’dan çocuklara iki resimli kitap

Ocak 10, 2017

Ödüllü yazar ve çizer Peter Brown’dan çocuklara iki resimli kitap

arkadasim-olacaksinNew York Times En İyi Resimli Kitap Ödülü gibi birçok ödülün sahibi olan Peter Brown’ın çocuklara yazdığı ve resimlediği Arkadaşım Olacaksın ve Öğretmenim Bir Canavar!, Sevin Okyay’ın çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

New York Times Çok Satanlar Listesi’ne giren Arkadaşım Olacaksın’da; güne büyük bir heyecanla başlayan, ilerleyen saatlerde yeni bir arkadaş bulacağından fazlasıyla emin Lucy’nin hikâyesi anlatılıyor. Lucy, arkadaş edinmek, kendini sevdirmek için olağanüstü çaba sarf etse de aradığını bulamaz. Tam vazgeçmek üzereyken beklenmedik bir olay her şeyi değiştirir.

Öğretmenim Bir Canavar’da ise Bobby, dünyadaki en kötü öğretmenin kendi öğretmeni olduğunu düşünür. Sınıfta kâğıttan bir uçak uçurmaya kalktığında öğretmeni bağırıp çağırarak hevesini kursağında bırakır. Derken bir tatil gününde güzel vakit geçirmek için parka giden Bobby öğretmeniyle karşılaşır. Görünüşe aldanmamak gerektiğini de böylece öğrenir.

Peter Brown’un yazıp resimlediği Arkadaşım Olacaksın ve Öğretmenim Bir Canavar, Çeviri Derneği’nin 2014 Onur Ödülü’ne layık görülen, Harry Potter kitaplarının da çevirmeni olarak tanınan Sevin Okyay’ın Türkçesiyle dilimizde ilk kez yayımlanıyor.

Arkadaşım Olacaksın ve Öğretmenim Bir Canavar, 13 Ocak’tan itibaren hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

ARKADAŞIM OLACAKSINogretmenim-bir-canavar

“Büyüleyici… Kaçınılmayacak kadar sevimli bir kitap.”

Kirkus Reviews

“Karışık tekniğe eşlik eden ormanlık arka plan ve bilgece bir anlatım…”

Booklist

ÖĞRETMENİM BİR CANAVAR

“Benzer davranışları sergileyen okurların kitabın mesajını anlamasını umuyoruz: Öğretmenler insandır ve onlara ne verirseniz onu alırsınız.”

Kirkus Reviews

“Bobby’nin tatlılığı tüm okurların kalbini kazanacak.”

School Library Journal

“Bu eğlenceli, göz okşayıcı hikâye, öğretmen ve öğrencilerin insan olduğunu hatırlatan bir kurguyla sonlanıyor.”

Booklist

“Brown bir kez daha öğretmenlerin insan olduğunu hatırlatıyor, hatta acımasız olanların bile…”

Publishers Weekly

PETER BROWN HAKKINDA

1979 New Jersey doğumlu yazar ve çizer. Resimli kitaplara verilen en önemli ödüllerden biri olan Caldecott Ödülü, New York Times En İyi Resimli Kitap Ödülü dahil birçok ödülün sahibi oldu. Peter Brown’un kitapları beş kez New York Times Çok Satanlar Listesi’nde yer aldı.

edebiyathaber.net (10 Ocak 2017)

Yorum yapın