Ödüllü çocuk kitabı “Bam Bam! Ay’a Bir Şey Oluyor” raflarda

Ocak 25, 2022

Ödüllü çocuk kitabı “Bam Bam! Ay’a Bir Şey Oluyor” raflarda

Luis Amavisca’nın yazdığı, Esther G. Madrid’in resimlediği “Bam Bam! Ay’a Bir Şey Oluyor”, 4 ve üzeri yaş grubu için Elif Nihan Akbaş çevirisiyle Küsurat Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Eşitlik, dayanışma, çevre bilinci ve şiddetsizlik konularında çocuklar için hikâyeler üreten ünlü İspanyol yazar ve sanatçı Luis Amavisca’nın yazdığı kitap, International Latino Book Awards En İlham Verici Çocuk Kitabı ödülünü aldı.

Nicholas ellerini silah şekline getirip oyun oynarken, “Bam Bam!” yanlışlıkla Ay’ı vurdu. O da ne? Ay, gökyüzünden düşmeye başladı. Nicholas ve ailesi, karıncalar, kuşlar seferber oldu. Ay, tekrar gökyüzünde olabilecek mi?   “Bam bam!”
İnanılmaz bir şey oldu.

Ay, gökyüzünden düşmeye başladı! Oyun zannedilip pek üstünde durulmayan davranışlar çocuklar tarafından zamanla içselleştirilebilir. Bir anlık duygu değişikliği, oyun ve gerçeğin birbirine karışmasına sebep olabilir. Şiddetsizlik ve şiddetsiz iletişim, geleceğin yetişkinlerinin sağlıklı iletişimlerde yer almasını sağlayan temel eğitimlerdendir. Bam Bam! Ay’a Bir Şey Oluyor, duygu ve davranışlarımızın sorumluluğunu almayı, başkalarına zarar verebilecek davranışlarımızı tekrar gözden geçirmeyi anlatan sımsıcak bir hikâye. 

edebiyathaber.net (25 Ocak 2021)

Yorum yapın