Masthead header

Nuri Bilge Ceylan Ankara’da!

CerModern ve Dirimart işbirliği ile gerçekleşen, Türkiye’nin dört bir yanından panoramik 50 fotoğrafın yer aldığı Nuri Bilge Ceylan’ın “Panoramik Bakış” sergisi 26 Aralık 2014 – 26 Mart 2015 tarihleri arasında CerModern ana galerisinde Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

unnamed

1980 yılında başladığı fotoğrafçılığa filmlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara veren Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Uzak’ filmi sonrası gittiği Kapadokya’da çektiği bir kare ile başlayan fotoğrafa dönüş serüveni, yurtdışında ve İstanbul’da açtığı sergiler sonrası Ankara CerModern’de “Panoramik Bakış” adı altında devam ediyor.

Sergideki doğanın, insanın ve tarihin izlerini daha önce hiç görmediğimiz kompozisyonla anlatan kareler, kendi deyişiyle ‘film için mekan arayışını bahane ederek memleketin dört bir yanında çektiği’ enstantaneleri barındırıyor.

Sergi küratörü Heinz Peter Schwerfel tarafından ‘sırlarını asla belli etmeyen bireyler, gruplar ve manzaraların portrelerini çizen meraklı bir gözün bakışları’ olarak nitelendirilen 50 fotoğraf, Türkiye’nin dört bir yanının toplumsal panoramasını da iyi bir gözlemci tarafından gözler önüne koyuyor.

“Panoramik Bakış” sergisi 26 Mart 2015 tarihine kadar CerModern ana galerisinde izlenebilir.

edebiyathaber.net (24 Aralık 2014)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r