Netlifx, Engin Günaydın’ın başrolünü oynadığı Andropoz’dan ilk görselleri paylaştı

Eylül 9, 2022

Netlifx, Engin Günaydın’ın başrolünü oynadığı Andropoz’dan ilk görselleri paylaştı

Netflix, senaryosunu Engin Günaydın’ın yazdığı ve Taylan Biraderlerin yönettiği kara komedi Andropoz’un ilk görsellerini ve yayın tarihini paylaştı.

Tanıtım bülteninden:

Orta yaş bunalımına giren Yusuf’un değişim mücadelesini konu alan Andropoz, 7 Ekim’de tüm dünyayla aynı anda Netflix’te

Netflix, Marmaris’te ailesi ile mütevazi bir hayat süren tuhafiyeci Yusuf’un orta yaş bunalımının etkisiyle kendinden başlayarak tüm hayatını değiştirme çabasını konu alan Andropoz’un yayın tarihini diziden ilk görsellerle duyurdu.

Andropoz Hakkında:

50’li yaşlarının başındaki Marmarisli, evli ve iki çocuk babası, tuhafiyeci Yusuf, bedeninin yaşlanmasını kafasına takan bir adama dönüşmektedir. Dış görünüşünü ve yaşam tarzını değiştirmek ister. En büyük hayali ise Meryem ile evlendikleri günden beri oturdukları evden, deniz kenarında bir eve taşınmaktır. Hikâye, Yusuf’un bu evi almak uğruna giriştiği mücadele esnasında kız kardeşi ve eniştesiyle olan aile ilişkilerini odaklanırken bir yandan da Yusuf’un satın almak istediği evin sahibi Mahmut Timuçin’in zengin dünyasının karanlık taraflarına da mizahi bir dille değinmektedir.

Senaryosunu Engin Günaydın’ın kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini Taylan Biraderler üstlenirken başrollerinde ise; Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp yer alıyor. İmaj’ın yapımını üstlendiği Andropoz’un oyuncu kadrosunda ayrıca Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Yuliia Sobol, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, ve Melissa & Merih Dilber gibi isimlerde yer alıyor. 

edebiyathaber.net (9 Eylül 2022)

Yorum yapın