Nermin Yıldırım’dan “Bavula Sığmayan” öyküler

Aralık 3, 2022

Nermin Yıldırım’dan “Bavula Sığmayan” öyküler

Nermin Yıldırım‘ın Bavula Sığmayan adlı öykü kitabı hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Romanlarıyla okuru renkli yolculuklara çıkaran ödüllü yazar Nermin Yıldırım, bu kez yüreklere dokunacak bir öykü kitabıyla edebiyat sevenlerle buluşuyor.  Yeni öykü kitabı Bavula Sığmayan ile, el ele tutuşan öykülerden büyüleyici bir dünya kuran Yıldırım, derinlikli hikâyeleri ve etkileyici diliyle görünenin ötesine geçip insana ve yaşadıklarımıza farklı perspektiflerden bakmamızı sağlayacak. Uzun süre hafızalardan çıkmayacak ve tekrar tekrar okuma isteği yaratacak Bavula Sığmayan, hep kitap logosuyla 7 Aralık tarihinde raflarda yerini alacak.

hep kitap’tan çıkan son romanı Ev ile “Duygu Asena–Kadının Hâlâ Adı Yok” Roman Ödülü’ne layık görülen Nermin Yıldırım, bu defa el ele tutuşan öykülerden oluşan büyüleyici bir öykü kitabıyla okurlarla buluşuyor.

Bavula Sığmayan ile görünenin ötesine geçip insana ve yaşadıklarımıza farklı perspektiflerden bakmamızı sağlayan geniş bir panorama sunan Yıldırım, çocukluk düşlerini, gençlik heveslerini, ihtiyarlık özlemlerini, gidenleri, kalanları, bekleyenleri, arayanları, en karanlık dehlizlerde bile bir umut ışığı bulanları, düşmemek için birbirine tutunanları, her şeye rağmen hayata inananları, bu buruk ama görkemli şölende bir araya getiriyor.

Nermin Yıldırım’ın duyarlı bakışıyla kaleme aldığı derinlikli öyküleri, etkileyici diliyle yüreklere dokunacak.

Başımı göğe kaldırıyorum, Şimal Yıldızı’nı arıyor gözlerim. O kayıp. Bense birilerinin giderken ardında bıraktığı çığlık gibi hayattayım.

Uzun süre hafızalardan çıkmayacak ve okurda tekrar tekrar okuma isteği yaratacak olan Bavula Sığmayan, 7 Aralık tarihindenitibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

edebiyathaber.net (3 Aralık 2022)

Yorum yapın