Nebil Özgentürk’ten kısa film: “Acı ve Tatlı Vatan – Hüzünlerle Geçtim Aranızdan”

Ağustos 3, 2018

Nebil Özgentürk’ten kısa film: “Acı ve Tatlı Vatan – Hüzünlerle Geçtim Aranızdan”

Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri” belgeseli, “Acı ve Tatlı Vatan – Hüzünlerle Geçtim Aranızdan” isimli bir kısa film ile taçlandı.

Başta Yabancı Damat ve İkinci Bahar olmak üzere, dizi ve filmlerin en hakiki Anteplisi, Memik Amcası ve tabii ki ustalar ustası Arif Erkin, kısa filmde “Almanya’ya giden ilk kuşaktan bir işçi” rolünü üstleniyor. Filmde 60’lı yıllarda Almanya’ya giden işçilerin yaşadığı zor koşullar konu ediliyor. Arif Erkin’in torunları rolünü, ikiz kardeşler Ela ve Bennu Boztepe üstleniyor. İkizler, Almanya’da doğan dördüncü kuşak çocukları canlandırıyorlar.

Inter-Doga prodüktörlüğünde 1,5 yıl önce yapımına başlanan, Almanya’ya göçün bin bir renginin anlatıldığı belgesel, 2017 yılında Köln Nazım Hikmet Kültür Sanat Vakfı’yla Dayanışma Derneği ve Inter-Doga Başkanı Günay Çapan’ın ev sahipliğinde gala-özel bölümünün ilk gösterimini yapmıştı. Merakla beklenen belgesel için çekilen Acı-Tatlı Vatan kısa filminin çok özel kamera arkası görüntüleri de izleyicilerle paylaşıldı.

edebiyathaber.net (3 Ağustos 2018)

Yorum yapın