Nâzım Hikmet üç ayrı etkinlikle anılıyor

Ocak 11, 2017

Nâzım Hikmet üç ayrı etkinlikle anılıyor

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel değerimiz Nâzım Hikmet’i 116. Doğum Günü’nde üç ayrı etkinlik programıyla anıyor. 

Sarıyer Belediyesiyle ortaklaşa düzenlenen ilk etkinlik 14 Ocak Pazar günü saat 20’de UNIQ İstanbul salonunda. Buradaki programda, Nebil Özgentürk’ün Nâzım Hikmet Belgeseli, Çellistanbul Dinletisi, Altan Gördüm ve Vahide Perçin’in okuyacağı şiirler, Hülya Aksular Bale Atölyesi dans gösterisi ve Tenor Ali Murat Erengül, Levent Üzümcü ve Melike Demirağ’ın da katılacağı Süavi dinletisi izlenebilecek.

15 Ocak 2018 günü saat 11:00’de şairin ülkesinden ayrıldığı son nokta olan Tarabya’da artık gelenekselleşen “Nâzım’a Karanfiller” etkinliği gerçekleştirilecek.

Aynı gün saat 20.00’de ise Şişli Belediyesi ile ortak gerçekleştirecek etkinlik Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde yapılacak. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün açılış konuşmasından sonra Genco Erkal ile Tülay Günal’ın “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevinden Mektuplar” müzikli gösterisi sunulacak.

Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe katılım ücretsiz. Koltuk sınırlaması nedeniyle, izleyicilerin 0212 231 24 43 nolu telefondan rezervasyon yaptırması gerekmekte.

edebiyathaber.net (11 Ocak 2018)

Yorum yapın