“Nâzım Hikmet Şiirleri Söylüyoruz” zincirine büyük ilgi

Haziran 14, 2022

“Nâzım Hikmet Şiirleri Söylüyoruz” zincirine büyük ilgi

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfının şairi dilden dile taşımak, mısralarına ses olup yaymak, şairi yurttaşlarla birlikte anmak için 3 Haziran’a özel başlattığı “Nâzım Hikmet Söylüyoruz, Nâzım Söylüyoruz” şiir zinciri büyük ilgi gördü. 

Etkinlik ile, Nâzım Hikmet şiirleri, sosyal medya aracılığıyla söylendi, şiirleri anımsandı, çocuklar, gençler ve edebiyat severlerle buluştu. Zincir aracılığıyla, yurttaşlar Nâzım Hikmet şiirlerini incelikle videolarıyla sosyal medya hesaplarından paylaşarak aktardılar. 

Rutkay Aziz’in söylediği Nâzım Hikmet şiiriyle ilk halkası kurulan zincire, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, birçok sanatçı ve siyasetçi eşlik etti. Zincire yurt dışından da katılım oldu. Bugüne kadar sosyal medyada videolar 2 milyonu aşkın kişi tarafından etkileşim aldı.

Bu yıl doğumunun 120. yılı olan Nâzım Hikmet, şiirleri ve eserleri ile anmaya devam edilecek. Yoğun katılımın gerçekleştiği “Nâzım Hikmet Söylüyoruz, Nâzım Söylüyoruz” zinciri tüm yaz boyunca sürecek. 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne kadar, barışın şairi Nâzım Hikmet’in şiirlerini yurttaşlar kendi sosyal medya hesaplarında video ile paylaşabilecek, istedikleri kişileri zincire bir Nâzım şiiri söylemeleri için davet edebilecekler. 

edebiyathaber.net (14 Haziran 2022)

Yorum yapın