Masthead header

Nâzım Hikmet oğlu Mehmet’le Gündüz Vassaf’ın dizelerinde buluşuyor

Gündüz Vassaf’ın yazdığı, M.K. Perker’in çizimleriyle eşlik ettiği Mehmet’in Babası Nâzım Karakarga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Nâzım Hikmet’i memleket, hasret, en çok da eşitlik, özgürlük ve ille de umut dolu şiirleriyle hepimiz tanırız. Peki, Nâzım baba olarak kimdir? Gündüz Vassaf yeni kitabı Mehmet’in Babası Nâzım’da bu sorunun peşinden giderek eşsiz bir okuma deneyimi sunuyor. Nâzım’ın çocukluğundan başlayarak çıktığımız bu yolculukta hem Nâzım’ın hem de Vassaf’ın dizeleriyle Mehmet’in hikâyesine ilk kez tanık olacağız. 

Arka kapak yazısı:

Mehmet’in Babası Nâzım, bir ilk kitap. Hem Nâzım Hikmet’in hayatını her yaştan kişinin okuyabileceği hem de oğlu Mehmet’le aynı sayfalarda buluştuğu bir ilk kitap. Gündüz Vassaf’ın şiirsel dili ve M.K. Perker’in çizimlerinin buluştuğu bu kitapla sizleri baba Nâzım ve oğul Memo’nun çocukluklarıyla tanışıp anne Münevver’i de yanımıza alıp her yaştan okuyucuyu birleştirecek ortak bir okumaya davet ediyoruz. Bu kitaptaki şiirler ve çizimlerle Nâzım’ın hayatına bir yolculuğa çıkacak, oğlu ressam Mehmet’in hikâyesini ilk kez okuyacak, Mehmet’in babası Nâzım’la tanışacaksınız.

Nâzım Hikmet,
“Yazdıklarım 30-40 dilde basılır Türkiyem’de yasak”
Dediğinden beri.
Ne mutlu Türkçeye!
Bugün şiirleri Hepimizin dilinde.
Oğlu Memo?
Ressam oldu büyüyünce,
Yolculuklara çıktı
Renklerin hayallerin derinliğinde.

edebiyathaber.net (2 Temmuz 2021)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r