Mustafa Köz söyleşisi 21 Ekim’de

Eylül 20, 2023

Mustafa Köz söyleşisi 21 Ekim’de

Figen Şentürk’ün hazırladığı “Şairlerle Söyleşi / SöyleŞENtürk: Figen Şentürk” söyleşi dizisinin konuğu Mustafa Köz olacak. Söyleşi 21 Ekim’de saat 15.00’de Adımlar Kitapevi’nde gerçekleşecek.

Eskişehirli şair Figen Şentürk’ün 2022’de başlatıp 2023 boyunca Adımlar Kitabevi’nde sürdürdüğü “Şairlerle Söyleşi / SöyleŞENtürk: Figen Şentürk” söyleşi-imza-atölye vb. etkinlik dizisi, bugüne dek Eskişehir sanat ortamlarında gördüğü yoğun ilginin yanında, büyük kentlerde de, özellikle edebiyat çevreleri tarafından buna denk bir heyecanla karşılanmıştır.

Figen Şentürk, sürdüregeldiği bu etkinlik dizisine 2023-24 mevsimiyle birlikte, cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümünü de dikkate alıp bundan hareketle etkinliklerde yeni bir başlangıç ivmesi yakalayıp yol almanın daha doğru olacağı noktasında kararlı bir duruş sergiliyor.

“ŞİİRŞEHİR ESKİŞEHİR / ŞehriŞairan’da Büyülü Zamanlar” dizisinde bugüne dek pek çok değerli şair, yazar etkinliklere katılmış, yüzlerce Eskişehirlinin katılımıyla ufuk açıcı bir kültürel mayalanma yaşanmıştır. Katılan bu adlar arasında Gonca Özmen, Emel Güz, Burcu Yılmaz, Abdülkadir Budak, Turgay Fişekçi, Adnan Gerger, Mehmet Erte, Devrim Horlu  anılabilir.

edebiyathaber.net (20 Ekim 2023)

Yorum yapın